חדשות
גורם בצבא לבנון: "דברי ליברמן מנותקים מהמציאות, עצמאותנו מלאה"
יממה לאחר ששר הביטחון טען כי צבא לבנון הפך לחלק אינטגרלי מחיזבאללה, מסר גורם בכוחות הביטחון הלבנוניים כי "דבריו מכילים סתירות רבות". עוד הוסיף כי הצבא פועל לפי הוראות הדרג המדיני, ו"נכון להגן על הגבול הדרומי אם ישראל תפתח מלחמה"

בווידאו - ליברמן: במלחמה הבאה חיזבאללה יפעל יחד עם משטר אסד

גורם צבאי מסר לעיתון הלבנוני אל-ג'מהוריה כי דבריו של שר הביטחון הישראלי אביגדור ליברמן מכילים סתירות משמעותיות. "ליברמן אמר כי צבא לבנון הפך לחלק בלתי נפרד מחיזבאללה - אלו דברים שלא תואמים את המציאות", הסביר.

 

"ארצות הברית ובריטניה מגישות סיוע צבאי נדיב לצבא הלבנוני, והם מביעים את אמונם המלא בו. האם וושינגטון ולונדון מחמשות את חיזבאללה? והאם יש בידו מידע שלא נמצא אצל שתי המעצמות?", המשיך הגורם. גורמים צבאיים נוספים אמרו כי דברי ליברמן באו על רקע קמפיין ישראלי נגד לבנון, שנועדה לפגוע בתיאום בין צבא לבנון ויוניפי"ל.

 

כתבות נוספות בחדשות 10 >>

דיאלוג או פירוק הממשל הקטלאני: הקבינט הספרדי יקבע את התגובה למשבר
שוחרר לביתו התייר הישראלי שנעצר במצרים לאחר שנמצאו בתיקו קליעים

חשד להצתה: בניין המועצה האזורית מרום הגליל עלה באש

 

"הצבא הלבנוני הוא בעל עצמאות מלאה והוא פועל לפי הוראות הדרג המדיני", המשיך הגורם הצבאי, "הנהגת הצבא היא מי שמכתיבה את מדיניותו הצבאית ולא אף גוף אחר. הצבא הוכיח את נכונותו להגן על הגבול המזרחי מהטרור (של דאע"ש), והוא נכון גם להגן על הגבול הדרומי אם ישראל תחליט לפתוח במלחמה נגד לבנון. משימתו העיקרית היא להגן על כל אדמות לבנון.

 

"בתל אביב סבורים כי הטענה לפיה צבא לבנון השתלב בחיזבאללה מעניק לה תירוץ לתקוף את תשתיותיה ומוסדותיה של מדינת לבנון במלחמה הבאה", הוסיף הגורם בראיון.

 

"דבריו לא תואמים את המציאות". ליברמן דוברות משרד הביטחון
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10