חדשות
בעקבות זיהום: אלפי דגים נפלטו לחוף הים באשדוד
דגים רבים מתו בנחל לכיש כתוצאה מזיהום שהתגלה במימיו, ומילאו את החוף הסמוך לשפכו. עובדי עיריית אשדוד והמשרד להגנת הסביבה החלו בניסיון לאתר את מקור הזיהום החמור. "ייתכן שגורם מסוים ניצל את הגשמים והזרים חומרים לתוך הנחל", נמסר מהעירייה. הוצאה אזהרת רחצה באזור

אלפי דגים מתים נפלטו הבוקר (רביעי) לחוף הים באשדוד, בעקבות זיהום המים בנחל לכיש.


בעקבות קבלת תלונה על האירוע החריג, גורמים מקצועיים מעיריית אשדוד, מהמשרד לאיכות הסביבה ומאיגוד ערים הגיעו למקום והחלו לבחון את היקף הזיהום ולנסות לאתר את הסיבה, תוך ביצוע דיגום של מי הנחל. כמו כן, עובדי העירייה פועלים לניקוי החוף. משרד הבריאות הזהיר את הציבור מרחצה בחוף מי עמי.


>> עוד כתבות בחדשות 10:

אחותו של אלאור אזריה: "צה"ל גוזל ממנו את מענק השחרור"

חשד: פדופיל מורשע פיתה קטינים בקבוצות ווטסאפ וביצע בהם עבירות מין

בייבי בום: 12 זוגות תאומים נולדו בברזילי

 

"ייתכן שגורם מסוים ניצל את הגשמים והזרים חומרים לתוך הנחל", מסר קובי פאלצי, מנהל אגף לאיכות סביבה בעיריית אשדוד. "עוד אפשרות שנבדקת היא עומס אורגני והעדר חמצן שהובילו לתמותת דגים בנחל. אנו ממתינים לדוח המעבדה"

 

לדברי פאלצי, "בשנים האחרונות זכה נחל לכיש לטיפול מסיבי והשקעה של מיליוני שקלים על ידי עיריית אשדוד, ולאחר שנים רבות, הנחל זכה בציונים גבוהים מאוד ונבחר להיות לאחד משלושת הנחלים הנקיים בארץ. לפני מספר חודשים אף התקבל לראשונה גם אישור שייט בנחל על ידי משרד הבריאות. אנו נבצע את כלל החקירות ביחד עם המשרד לאיכות הסביבה ואיגוד ערים במטרה לנסות ולאתר את הסיבה לזיהום".

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10