חדשות
המשבר בקטלוניה: ראש ממשלת ספרד החל בהליך מקדים לפירוק ממשלת החבל
הקבינט הספרדי ביקש מממשלת קטלוניה להבהיר אם הכריזה על עצמאות. מדובר בצעד הנדרש כדי להתחיל בהליך התקדימי של הדחת ממשלת החבל - מה שיאפשר לממשל המרכזי לשלוט רשמית באזור ולקיים בחירות חדשות בקטלוניה

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי הודיע היום (רביעי) כי יבקש מממשלת קטלוניה להבהיר אם הכריזה על עצמאות החבל. אם יסתבר שכן, תוכל הממשלה שבראשותו להתחיל בהליך להדחת ממשלת החבל - מה שיאפשר למדריד לשלוט באזור ויחייב בחירות מחודשות בקטלוניה. אותו ההליך מעולם לא הוצא אל הפועל בספרד.

 

"הודעת קטלוניה תקבע את אירועי העתיד הקרוב", הוסיף ראחוי ואמר כי ימשיך לנקוט בקו זהיר ואחראי. אחר הצהריים (17:00 שעון ישראל) ינאם ראחוי בפני הפרלמנט. יש לציין כי החוקה לא מגדירה את פרק הזמן בו על קטלוניה לספק הבהרה זו.

 

כתבות נוספות בנושא >>

דיאלוג או פירוק הממשל הקטלאני: הקבינט הספרדי יקבע את התגובה למשבר
נשיא קטלוניה: "נשהה את הכרזת העצמאות כדי לתת פתח למשא ומתן"

"קטלוניה היא ספרד": מאות אלפים הפגינו בברצלונה

 

מוקדם יותר אמר שר החוץ הספרדי בראיון לרדיו הצרפתי כי הצהרת פוג'דמון הייתה "טריק" אולם יש מקום לדיאלוג מול קטלוניה בהתאם לחוקה הספרדית. עוד ציין כי בהתאם לחוקה אין אפשרות למשאל עם בספרד לגבי עצמאות חבל הארץ.

 

היום הצביע נשיא חבל קטלוניה, קרלס פוג'דמון, לפתוח מול הממשלה הספרדית במשא ומתן ללא תנאים מוקדמים, זאת לאחר שהצהיר אתמול כי כי יבקש מהפרלמנט הקטאלני להשהות את הכרזת העצמאות על מנת לאפשר את הזמן הדרוש למו"מ. לפני כן ביקשה ראש עיריית ברצלונה, אדה קולאו, מפוג'דמון, שלא יכריז עצמאות באופן חד-צדדי. "תוצאות משאל העם אינן יכולות לשמש בסיס להכרזה על עצמאות", אמרה בהצהרה פומבית.

 

"הודעת קטלוניה תקבע את אירועי העתיד הקרוב". ראחוי רויטרס
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10