חדשות
משתיקים את האופוזיציה: קולנוען סורי שמתנגד לאסד נדקר
מוחמד בייאזיד, שעובד בימים אלה על סרט שעוסק בכלא העינויים של נשיא סוריה בתדמור, נדקר בזמן שהיה בדרכו לפגישה עם משקיע פוטנציאלי. אשתו: מדובר בניסיון התנקשות
נשיא סוריה אסד רויטרס

הקולנוען הסורי מוחמד בייאזיד, שעובד בימים אלה על סרט שעוסק בכלא העינויים של נשיא סוריה בשאר אסד בתדמור, שב להכרתו לאחר שנדקר ביום שלישי בלילה באיסטנבול, במה שמוערך כניסיון התנקשות. זהו ניסיון התנקשות שני במתנגדים למשטר אסד בטורקיה בתוך חודש.


בייאזיד, שנמצא בטורקיה לצורך קידום סרטו "המנהרה", נדקר כשהיה בדרכו לפגוש איש עסקים שהבטיח סיוע בגיוס כספים לסרטו הבא. עלילת סרטו הבא של בייאזיד עוסקת בגבר סורי-אמריקני שמבלה 20 שנים במתקן הכליאה שנודע לשמצה במשך שנים ארוכות כמקום בו נהגו אנשי אסד לבצע עינויים קשים במתנגדיהם. לוחמי דאע"ש הרסו את הכלא בשנת 2015.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

תיעוד: אליה קדוש, שהואשמה בתקיפת המאבטחים באיכילוב, תוקפת נהג מונית

המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב: בכירה בפייסבוק תיפגש עם ועדת המודיעין

כתובת נאצה וצלב קרב רוססו על בית כנסת באנגליה

 

מוחמד בייאזיד, הקולנוען הסורי שהותקף בטורקיה, ביחד עם אשתו סמאח בייאזיד פייסבוק

מצבו של בייאזיד התייצב לאחר מספר שעות שבהן שהה במחלקת הטיפול הנמרץ. "זה נס שהוא שרד", סיפרה אשתו סמאח ל"הגרדיאן" הבריטי והוסיפה כי היא מאמינה שמדובר בניסיון התנקשות. בייאזיד לא היה לבדו בעת הדקירה, חבר קרוב של הקולנוען ביקש להתלוות לפגישה עם המשקיע הפוטנציאלי, שטען כי נכלא בעבר ולדבריו, לאחר שהגיעו למקום הפגישה, התברר כי לא מדובר בבית מגורים כפי שנאמר להם והם נתקלו באדם, שלאחר שבירר את זהותו של בייאזיד, דקר אותו בחזה בעודו יושב במכונית.


בייאזיד נעצר ועונה בדמשק בשנת 2011. מאוחר יותר הוא זכה למקלט בארה"ב והוא חולק עם אשתו בעלות על אולפן סרטים שמתמקד בהפקת תכנים שעוסקים בזכויות אדם, דת ונושאים הומניטריים. "כשבחרנו בסגנון החיים הזה, ידענו מה המשמעות כי אנחנו לא מגיעים ממקומות כמו ארה"ב, שבה אפשר להביע דעה. זה מאוד קשה להיות ערבי שנלחם נגד דיכוי, חייך תמיד בסכנה. הוא נדקר ואני קיבלתי עברתי שבץ רק בגלל שרצינו ליצור סרט על זכויות אדם", סיכמה אשתו.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10