אונליין
שלח בקבוקך: זרקה מסר בבקבוק לים - והוא נמצא אחרי 29 שנים
מירנדה צ'אבז טיילה על החוף בגיל 8, הכניסה מכתב לבקבוק וזרקה אותו עמוק למי האוקיאנוס. כעבור 29 שנים, בני זוג מג'ורג'יה מצאו אותו, ובעזרת הפייסבוק, יצרו איתה קשר
מכתב בבקבוק שנמצא 29 שנים לאחר שנזרק לים פייסבוק - Linda Shouse Humphries

פעם, בעידן ללא פייסבוק, וואטסאפ או אפילו אייסיקיו, היו דרכים יצירתיות יותר לחפש חברים לעט. כאשר מירנדה צ'אבז הלכה על חוף הים באדיסטו ביץ' שבקרוליינה הדרומית, היא השליכה בקבוק ובו מסר לים, בתקווה שמישהו יאתר אותו וייצור עמה קשר.

 

באיחור קל של כ-29 שנים מה-26 בספטמבר 1988, ובסיוע אמצעי תקשורת קצת יותר מודרניים, תקוותה התגשמה.


אחרי יותר מ-100 שנה: בקבוק מבריטניה נמצא בגרמניה

ניו זילנד: מצא על החוף בקבוק משנת 1936

 

צ'אבז היתה בטוחה שהוריקן הוגו, שפגע במדינה שנה לאחר השלכת הבקבוק, יגרום לו להיעלם לעד. במקום זה, הוא אותר על ידי משפחה מסאפלו איילנד שבג'ורג'יה, כ-150 קילומטרים דרומית משם. "אני זוכרת שאמא ממש התעקשה על כך שאכתוב את התאריך על המכתב", סיפרה לרשת CBS, "זרקתי את הבקבוק הכי רחוק שאפשר, חששתי שהוא יישטף בחזרה לחוף".

 

מסר בבקבוק (אילוסטרציה). "חברים מהכיתה יצרו איתי קשר" פוטוליה

בג'ורג'יה, איתרו בני הזוג לינדה ודייויד האמפריז את הבקבוק בזמן שניקו את החוף בשמורת הטבע שבמחוז מקינטוש. בפוסט שהעלו לפייסבוק של לינדה, נכתב: "יש לנו שם ועיר של השולחת, כיום בת 37, אבל כל מספרי הטלפון שמצאנו שם אינם מחוברים. נמשיך לחפש". למעשה, אפילו כתובת מגוריה כבר נעלמה מאז.

 

רק שהרשת עשתה את שלה, וכעבור כמה שעות צ'אבז הבינה שהבקבוק נמצא. "מן הסתם, כבר שכחתי מזה", אמרה, "אבל כשהסתכלתי על המכתב, ידעתי שזה שלי. מדהים איך דבר כל כך קטן יכול לקחת אותך בחזרה לילדות, לכמה מהרגעים המשמחים ביותר בחייך". היא סיפרה לרשת האמריקנית כי מאז גם כמה חברי ילדות מבית הספר פנו אליה. "כשעברתי עיר, התנתקו הקשרים. עכשיו לא רק שהשגתי חברים חדשים, אלא גם חידשתי את הקשר עם כמה אנשים".

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10