אוכל
סושי דונאט זה לחלשים: רול לטיני מתפצפץ הגיע לשכונה
אחרי השניצל רול והדונאט סושי השמנמן, היכונו לדבר הבא: סושי לטיני בוער עם מרכיבים לאמיצים בלבד ועיטור שיגרום לכם לשקשק
גאוני בקטע מטריד. סושי לטיני בג'פניקה ליאון לאוגנקי

מודים, קצת הסתקרנו כששמענו על רול סושי מסתורי חדש שעומד לנחות בישראל כמחווה אכילה לסרט "east side sushi" המוקרן בימים אלה בארץ. מה שהפך אותו למסתורי היה שם התואר "לטיני" שהוצמד אליו, דבר שפיתח אצלנו פנטזיות נעימות על מרכיבים מסעירים וחריפות שלא עושה הנחות לחך. האחראית ליוזמה היא רשת "ג'פניקה" בהובלת השף ליאון לאוגנקי, שצפה בסרט, התאהב והחליט להקדיש לו רול מיוחד (46 שקלים ל-8 חתיכות). זוהי לא הפעם הראשונה בה מוציאים את הסושי מאזור הנוחות שלו. מאז שהוכרז כטרנד ונחת בישראל ברוב הילולה, מככב גם ה"סושי דונאט" בלא מעט סושיות בארץ בגרסאות שונות. אותנו, אישית, הוא קצת מפחיד.

 

>> קוקילידה מרשמלו ועוגיות קרמבו: הממתקים שאתם חייבים להכיר לקראת החורף

 

כשהגיע היום המיוחל בו נחתו מרכיבי הרול הלטיני בארץ, נחתנו גם אנחנו לטעימה, רעבים וחדורי תחושת שליחות. הדבר הראשון שהיכה בנו הוא כתר החלפיניו ירוק שעיטר כל חתיכה מהרול. ירוק שצועק "הולך להיות לכם חריף, חברים. תתכוננו", ודי ברור שהולך, כי פרוסות החלפיניו הכבוש היו גדולות ועבות. גם בלעדיהן מדובר ברול שכל כולו ארכיטקטורה מורכבת, הכוללת מילוי של סלמון בטמפורה, אבוקדו, עוד קצת חלפיניו קצוץ וטוביקו, אותן ביצי דג בצבע כתום זרחני שמתפצפצות בהנאה בפה. זוהי רק השכבה הפנימית. מבחוץ מצופה הרול בספייסי טונה, פיצפוצי טמפורה וכתר החלפיניו המאיים.

 

 

הגלגול האבולוציוני הקודם. סושי דונאט צילום מסך

לטיני לטיני, אבל האם זה בכלל טעים?


האמת שכן, בקטע מוזר למדי. הסלמון עדין וענוג, הטוביקו מתפצפץ בפה בכל הכוח ונותן מליחות חיונית והאבוקדו עושה מה שאבוקדו יודע לעשות. גם ההחלפיניו הקצוץ פריך וכיפי, ורק אז משתלט על הפה בחריפות נסבלת למדי ואולי גם קצת מענגת. חוץ מזה שמדובר ברול ענקי בקוטרו, שמצריך מהסועד לעשות תנועות ממש מוזרות עם הפה ובמקביל לנסות לשמור על פאסון, מדובר באחלה רול שמקפיץ את טעמי הסלמון (דג רגוע בדרך כלל), עושה מעניין בפה גם בביס האחרון ומחדד את יכולת העמידות לחריף.

 

>> הרול הלטיני בהשראת הסרט "east side sushi" יימכר ברשת ג'פניקה מחודש אוקטובר ולמשך שלושה חודשים.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10