חדשות
תיק תאיר ראדה: פרסום ראשון - המשטרה גבתה מא.ק. עדות חדשה
במשך כשעתיים גבו חוקרי ימ"ר צפון את עדותה של א.ק. מי שנטען כלפיה שהייתה מעורבת ברצח הנערה. אמנם לא מדובר בחקירה באזהרה והיא אינה חשודה ברצח, אך בצעד מסקרן ביקשו השוטרים לבדוק גם את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה, 11 שנים מתחילת החקירה. במשטרה אישרו את הפרסום לפיו א.ק. מסרה עדות

11 שנים אחרי רצח הנערה תאיר ראדה, הפרשה שטלטלה את המדינה עדיין מסרבת לרדת מסדר היום.

 

לבקשת הפרקליטות הגיעו היום (רביעי) חוקרי ימ"ר צפון לתחנת המשטרה שבקריית שמונה, לשם הוזמנה א.ק. מי שבסרט "צל של אמת" נטען כלפיה שהייתה מעורבת ברצח. במשך כשעתיים גבו ממנה עדות ואף ביקשו לבדוק את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

פצוע אנוש ושבעה בינוני באירוע ירי בתל שבע

ליברמן: "איראן מנסה להשתלט על סוריה, יש לנו את הכלים להתמודד עם האתגר"
חשד: קצין צה"ל בדרגת רס"ן סחר בסמים מסוכנים

 

הפרשה עדיין מסרבת לרדת מסדר היום. תאיר ראדה חדשות 10

דניאל חקלאי, פרקליטה של א.ק סיפר כי היא "נשאלה אם היא הודתה כלפי מישהו ברצח תאיר ראדה, והיא הבהירה חד משמעית שמעולם היא לא אמרה זאת לאיש".

 

א.ק. שתפה היום פעולה עם חוקרי ימ"ר צפון, ויש לציין כי לא מדובר בחקירה באזהרה, אלא בגביית עדות מחודשת, בעיקר על טענת בן זוגה לשעבר כי במהלך אשפוז רפואי בשנת 2012 נשמעו עדויות הקושרות אותה לכאורה לרצח.

 

גורמים במשטרה אמרו לחדשות 10 כי ייתכן שהיא תזומן שוב למשטרה. עם זאת אותם גורמים הבהירו כי הם משוכנעים גם היום שרומן זדורוב הוא אכן הרוצח. גביית העדות המחודשת באה על רקע הודעת עורכי הדין של רומן זדורוב, מי שהורשע כבר 4 פעמים ברצח ראדה, כי הם שוקלים לעתור לבג"ץ בדרישה למשפט חוזר.

 

במשטרת ישראל אישרו את הפרסום של חדשות 10 לפיו א.ק. שנחקרה בעבר בפרשה, מסרה עדות. זאת לדבריהם בעקבות פניות שהתקבלו בפרקליטות מצד א.ק. עצמה ומצד גורמים נוספים.

 

האם העדות החדשה תשפוך אור על הפרשה? תאיר ראדה ורומן זדורוב נענע10

עוד הוסיפו במשטרה כי במסגרת החקירה נחקרה א.ק. באזהרה והיא הכחישה לחלוטין את טענותיו וטענה כי היה לבן זוגה, א.ח. מניע ברור להפליל אותה משום שנפרדה ממנו זמן קצר לפני כן. תוצאת החקירה העלו כי מלבד גרסתו של א.ח. אין כל ראיה, ישירה או עקיפה, הקושרת את א.ק. לרצח.

 

בתחילת 2016, בתוכנית "צל של אמת" פורסמה עדותה של הצעירה מ.פ, שמאז שמה קץ לחייה, שלטענתה, חברתה ע', שהיתה מאושפזת במוסד פסיכיאטרי יחד עם א.ק, סיפרה לה כי א.ק התוודתה גם בפניה כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה. מאחר שגם החברה ע' שמה קץ לחייה, לא הייתה אפשרות לגבות מהן עדות.

 

על פי המשטרה, זמן מה לאחר מכן, פנתה למשטרת ישראל אישה שטענה כי שתי נשים אחרות שטיפלו בע' טענו בפניה כי ע' סיפרה גם להן כי א.ק התוודתה בפניה כי היא הרוצחת. בעקבות זאת ובעקבות מספר פניות שהגיעו לפרקליטות בעניין זה, הוחלט לנסות למצות את הבירור. עוד מוסיפים במשטרה כי אחת הפניות שהגיעה לפרקליטות הינה פניית עורך דינה של א.ק. המבקשת לנקוט צעדים נדרשים כדי "לטהר את שמה".

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10