חדשות
פג האולטימטום לקטלוניה: ספרד תכריז השתלטות על החבל
הקבינט הספרדי יתכנס בשבת על מנת להתקדם בהפעלת הסעיף בחוקה שיאפשר השתלטות על המחוז הסורר, פיזור הפרלמנט הקטלאני ובחירות מחודשות. נשיא קטלוניה אמר כי אם לא יתקיים דיאלוג עם מדריד הוא יכריז על עצמאות החבל

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי הודיע היום (חמישי) שביום שבת יתכנס הקבינט במדריד ויפתח במהלך להשתלטות על החבל. הפעלת הסעיף בחוקה תאפשר לממשלה הספרדית, לאחר שתאושר בפרלמנט, לפזר את הממשלה הקטלאנית ולקיים בחירות מחודשות במחוז.

 

שר החינוך והספורט ודובר ממשלת ספרד אמר: "בגלל שקטלוניה לא ענתה על השאלה האם הכריזה או לא על עצמאות, ממשלת ספרד החליטה להפעיל את הסעיף בחוקה שיאפשר פיזור הממשלה בקטלוניה".

 

כתבות נוספות בנושא >>

משאל העם בקטלוניה - הנשיא הזמין את רה"מ למו"מ; ספרד: "יש לו עד יום חמישי להכריע"
המשבר בקטלוניה: אחדות מול עצמאות - אלפים הפגינו ברחובות בקריאה לדיאלוג

משאל העם בקטלוניה - צרפת: "לא נכיר בעצמאות חבל הארץ"

 

נשיא קטלוניה, קרלס פוג'דימון הודיע מוקדם יותר השבוע במכתב לראחוי כי ללא דיאלוג מול מדריד הוא יכריז על עצמאות החבל. הוא הציע לראש הממשלה הספרדי להיפגש בהקדם והתעלם מהאולטימטום שהציבה מדריד לקטלוניה בה דרשה להבהיר את כוונותיה.

 

"הדיאלוג בין הצדדים חייב להימשך גם בחודשיים הבאים", כתב פוג'דימון. בנוסף ביקש גם ספרד "להפסיק את ההליכים המשפטיים נגד ראש המשטרה בחבל הארץ". שר המשפטים הספרדי מיהר להודיע בתגובה, כי "המכתב אינו חוקי, ואינו קביל משפטית".

 

בתוך כך, שוטרים ספרדים הגיעו לתחנת משטרת קטלוניה בעיר ליידה, כדי לחפש ניירת הקשורה למשאל העם.

 

יקדם השתלטות על קטלוניה. ראחוי רויטרס
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10