ספורט
21:05: מכבי ת"א מקווה לפתוח ב-0:2
באסקוניה הפצועה מגיעה להיכל. שגב: "לא מדברים על דקות"

לאחר פתיחת עונה רצופה הופעות סבירות אך נטולת הפסדים, מכבי ת"א תרצה לשמור הערב (חמישי) לפחות על הנתון האחרון כשתארח את באסקוניה במסגרת המחזור השני של היורוליג. על הדרך ינסו הצהובים לשבור מיני-מנחוס שנוצר בשנתיים האחרונות, כאשר הפסידו במחזור השני משחק בית ליריבה ספרדית – 89:82 לריאל מדריד בעונה שעברה ו-93:82 למלאגה שנה לפני כן.

נבן ספאחיה ייהנה מסגל כמעט מלא, כאשר השחקן היחיד שייעדר הוא כרם משעור, שסובל מנקע בקרסולו וצפוי לקבל מנוחה של כמה ימים. מייקל רול וארט פראחוסקי, שלא נרשמו למשחק הליגה האחרון נגד הפועל אילת, יחזרו כמובן לסגל.

מי שיעשה היסטוריה פרטית קטנה הוא הקפטן איתי שגב, לו זה יהיה משחק בית ראשון ביורוליג במעמדו החדש. "יש בזה משהו מרגש". אמר שגב, "אבל בסופו של דבר זה משחק כדורסל – כדור, חמישה שחקנים מכל צד, שופטים ומזכירות. אין מה להתרגש יותר מדי, אבל יהיה כיף. הכול פה צבוע יפה מאוד לקראת בוא האוהדים, וכולנו מאוד דרוכים. זו הופעה שנייה שלנו בבית מול הקהל, אבל משחק יורוליג ראשון, וזה מרגש וכיף בכל סיטואציה. נקווה לראות את הקהל מגיע ועושה שמח".

אשתקד היה משחק היורוליג השני נגד ריאל גם משחק היורוליג האחרון לפני החלפתו של ארז אדלשטיין ברמי הדר, אך אין ספק שהעונה מדובר במכבי ת"א אחרת, לטוב ולרע. הצהובים הגיעו לעונה הזאת במטרה לשמור על יציבות ובמטרות צנועות בהרבה. "אין מה להתייחס לעונה שעברה, כי היא עברה", אמר שגב, "אבל אני כן יכול להגיד שהשנה יש לנו חומר שחקנים טוב מאוד, ברמה החברתית וברמה המקצועית. גם הצוות המקצועי וגם כל האנשים במערכת מאוד רוצים ודרוכים לקראת השנה הזאת. יש לנו פה חומר אנושי טוב ואני מאמין שיהיה בסדר".

באסקוניה מגיעה להיכל לאחר פתיחת עונה חלשה. הספרדים עומדים על מאזן של ניצחון אחד ושלושה הפסדים במשחקים רשמיים, והם קבוצת היורוליג היחידה שכבר הספיקה להפסיד יותר מפעמיים העונה. למעשה, אם מכלילים גם את משחקי ההכנה, הם ניצחו עד כה רק שתי קבוצות: אסטודיאנטס בליגה והפועל ירושלים במשחקי ההכנה.

בנוסף, הקבוצה סובלת ממכת פציעות והיא נאלצת להסתדר גם בלי הגארד ג'ורדן מקריי (שהיה קרוב לחתימה גם במכבי ת"א), שנפגע בכתפו במהלך הקיץ וצפוי לחזור רק בחודש הבא, וגם בלי הפורוורד פטריסיו גארינו, שגם יחזור רק בעוד כמה שבועות. הגארד הצרפתי רודריג בובואה אמנם הגיע עם הקבוצה לארץ, אך נמצא בספק. בהתייחס ליריבה, אמר שגב: "זה נכון שהם פצועים, אבל זו קבוצה מאוד מנוסה, בטח ברמת היורוליג ויש שם שחקנים שגם ברמות יותר גבוהות, אבל אנחנו לא מסתכלים על זה. אנחנו מסתכלים על זה שהם קבוצה טובה מאוד שאנחנו מכבדים ומתכוננים אליה כמו שצריך. יהיה משחק טוב".

הקפטן התייחס גם לשני נושאי השיחה העיקריים לאחר משחק הפתיחה של היורוליג בבאמברג – הופעת השיא של פייר ג'קסון ("אם הוא ייתן עוד משחק כזה, יהיה בסדר") ו-0 הדקות שקיבלו הצברים של הקבוצה ("אנחנו לא מדברים על זה. כולנו שחקני כדורסל, כולנו פה בשביל מטרה קבוצתית ואישית".), ובעיקר הקפיד להעביר את המסר שיוצא מההיכל עוד מאז בניית הקבוצה בקיץ: "אנחנו קבוצה ובכל ערב מישהו אחר יהיה טוב, כמו שג'קסון היה בבאמברג וכמו שנוריס קול היה נגד אילת. אני מאמין שאם נשחק כקבוצה, יהיה בסדר."

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10