חדשות
איראן הודיעה: נאיץ את תכנית הטילים שלנו - למרות הלחץ
על רקע המתקפה מצד ארצות הברית, הודיעו משמרות המהפכה שהתכנית לייצור הטילים הבליסטיים צפויה להתרחב "בהתאם לעוינות מצד טראמפ". כזכור הנשיא האמריקני הודיע בנאומו בסופ"ש האחרון על סנקציות חדשות על הארגון החמוש

בווידאו - רמטכ"ל איראן מאיים על ישראל:

 

איראן משיבה מלחמה: ארגון משמרות המהפכה הודיע הבוקר (חמישי) כי חרף הלחץ מצד ארצות הברית והמערב, תוכנית הטילים הבליסטיים תואץ. "נמשיך בתכנית, בתגובה לעוינות ההולכת וגוברת מצד טראמפ למשמרות המהפכה", נכתב בהודעת הארגון, שהובאה בסוכנות הידיעות "טסנים" האיראנית.

 

כזכור בנאומו ביום שבת האחרון, במקביל להצהרה אודות האסטרטגיה שלו מול טהראן בנושא הגרעין, הודיע טראמפ על סנקציות חדשות כנגד משמרות המהפכה. הוא הנחה גם את משרד האוצר האמריקני לפעול בנידון, אך עם זאת סרב להגדיר אותם כארגון טרור.

 

>> האיום האיראני - כתבות נוספות:

בשל הנוכחות הרוסית: האיום האיראני מסוריה לא משמעותי

טראמפ נאם - הקונגרס יחליט: מה יעלה בגורל הסכם הגרעין?

נתניהו ל"פוקס": "איראן תהפוך בעוד כמה שנים למעצמה כלכלית"

 

מאוחר יותר היום הגיב המנהיג הרוחני העליון של איראן, עלי חמינאי, לדבריו של טראמפ נגד הסכם הגרעין. "טראמפ מדבר שטויות ומעמיד פני אידיוט", טען. חמינאי הוסיף כי ההתנגדות האירופית להחלטת טראמפ היתה טובה אך לא מספקת. "אירופה חייבת להתנגד לצעדים האמריקנים כולל הטלת סנקציות", הוסיף חמינאי.

 

בתוך כך נועד היום נשיא סוריה, בשאר אל אסד, עם הרמטכ"ל האיראני מוחמד באקרי בלשכתו בדמשק. השניים דנו בהתפתחויות האחרונות, בלחימה בטרור וכן בתקיפות האחרונות של חיל האוויר הישראלי על אדמת סוריה. "ההצלחה לחסל את הטרור בסוריה מהווה מכת מחץ לתוכנית של המערב לתמוך בטרוריסטים במדינה", אמר אסד לבאקרי, "העם והצבא האיראני שותפים עיקריים בפועל לניצחונות על הטרור".

 

"נפעל יחד מול ישראל". אסד ובאקרי, היום ללא קרדיט

אתמול הודיע באקרי, המבקר בימים אלו בסוריה, כי ייפעל יחד עם סוריה על מנת להפסיק את התקיפות מצד ישראל. "ישראל לא יכולה להפר את ריבונות סוריה מתי שהיא רוצה", אמר באקרי לאחר פגישה עם הרמטכ"ל הסורי עלי איוב, "אנחנו נפגשים בדמשק על מנת לתאם ולשתף פעולה במאבק באויבינו המשותפים - הציונים והטרוריסטים". הרמטכ"ל הסורי אמר מצדו כי שני הצדדים דנו ביחסים בין שני הצבאות וברצון המשותף לפתחם.

 

בישראל ובארצות הברית הגיבו לאיומים מצד טהראן. "האיראנים מנסים להשתלט על סוריה, מנסים להתבסס שם, להיות הכוח הדומיננטי ואנחנו לא נאפשר זאת", אמר אתמול שר הביטחון אביגדור ליברמן במהלך סיור במועצה האזורית בנימין, "אנחנו מודעים לכך ובהחלט יש לנו את כל הכלים להתמודד עם האתגר הזה".

 

בדיון שנערך מאוחר יותר במועצת הביטחון של האו"ם, תקפה שגרירת ארה"ב, ניקי היילי, את איראן. "לא ניתן לדבר על יציבות במזרח התיכון מבלי לדבר על טהראן", אמר, "היא מפרה את החלטות המועצה ללא הפסקה ואנחנו כמועצה אימצנו גישה עיוורת לנושא. הרשינו להם להתחמק מאחריות ואנחנו חייבים להפסיק עם זה". מאוחר יותר היום נפגש סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריבקוב, עם מקבילו האיראני עבאס אראקצ'י. ריבקוב הודיע כי "מוסקבה רואה את עצמה מחוייבת להסכם הגרעין".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10