אוכל
ג'וב החלומות • ראיון עם יועץ היין תיירי הרבר
 היין זורם אצלו בעורקים. תיירי הרבר   צילום : ראובן שניידר 
קשה שלא לקנא ביועץ היין תיירי הרבר - הוא מטייל בעולם, טועם את המשקאות המשובחים ביותר ומקבל על זה משכורת. בראיון הוא מספר על העבודה היומיומית עם מומחה היין העולמי מישל רולאן ועל האתגרים היומיומיים בתפקיד

פורים מגיע עוד שבוע בדיוק, ואחרי הראיון עם תיירי הרבר, יועץ יין שעובד ביחד עם מומחה היין הידוע מישל רולאן, אני חושב שהשנה מצאתי תחליף הולם לתחפושת של קאובוי או שוטר.

 

רולאן והרבר מייעצים ל-15 יקבים ברחבי העולם. את זמנם הם מחלקים בין היקב של רולאן בבורדו לפרויקטים של ייעוץ במדינות כמו ספרד, ארגנטינה, בולגריה וישראל. כאן הם מייעצים ליקב אמפורה, יקב בוטיק המייצר 60,000 בקבוקים מדי שנה.

 

קשה לקרוא למקצוע שלו שגרתי: החיים שלו סובבים סביב מועדי הבציר באזורי היין השונים, וכשהבציר מסתיים הוא אחראי על טיפוח הכרמים בבורדו ובדיקת היינות ותוצרי הביניים ביקבים להם הוא מייעץ. לארץ הוא הגיע הפעם לטעום את היינות הצעירים של בציר 2012 ולסייע ליקב אמפורה בקביעת הבלנדים השונים.

 

תיירי, איך נהיים יועצי יין?

קודם אתה חייב להיות יינן, ואז לפגוש את האנשים הנכונים. התחלתי לעבוד עם מישל רולאן לפני הרבה זמן, עבדתי על היין שלו ומשם באופן טבעי הצטרפתי אליו לייעוץ.

 

כמה זמן אתה יינן?

אני יינן מ-2004, ומאז ההתחלה נסעתי מסביב לעולם וייצרתי יין ביקבים שונים. רשמית נהייתי יועץ ב-2008.

 

מה משך אותך ליינות?

אבי יינן והיו לנו כרמים בקורסיקה, אז כבר מילדות אני עמוק בתחום. אז התחלתי לטייל ולהתרחק מעסקי הייננות. רציתי להיות טייס, זה לא עבד. רציתי להיות רופא ספורט, גם זה לא עבד, אז בסוף נהייתי יינן - ואני מאוד מרוצה מהבחירה ולא רואה את עצמי עושה משהו אחר.

 

מה זן הענבים האהוב עליך?

תלוי איפה אני. בארגנטינה מלבק, בבורדו מרלו וקברנה פרנק ובישראל קברנה סוביניון. הוא מצליח טוב באזור ירושלים וברמת הגולן. מצד שני אין סיבה שזני עמק הרון לא יעבדו כאן - קארניאן וגראנש שטעמתי למשל היו מעניינים מאוד. יש כאן את האקלים והאדמה אז אין בעייה לזנים הללו להצליח.

 

ענבי קברנה סוביניון - זן שהתאקלם מצוין לארץ ורוניקה פסטובסקי

מה היה היין הטוב ביותר שטעמת?

שאטו פלמר 1970. הוא היין המוצלח ביותר כי היה בו הכל: ריכוז, טאנינים, וכל מה שאפשר לחפש. טעמתי אותו לפני 5 שנים, כשהיין היה בן 35, והוא עדיין הרגיש צעיר. אני שואף שכל יין מתיישן שאני מכין יתיישן כמוהו, ככה שישרוד את הזמן וישאיר את החותם הקטן שלי על ההיסטוריה.

 

איזה אזור יין בישראל אהוב עליך?

אזור ירושלים ללא ספק. המקום, אבני הגיר, הנוף, הטרואר והטרסות בנות ה-2000 שנה מדברים אלי מאוד, יותר ממקומות אחרים שטובים ליין כמו רמת הגולן והגליל.

 

מה היה האתגר הכי קשה עימו התמודדת בתפקיד?

האתגר הקשה ביותר בתפקיד שלי הוא פסיכולוגיה ותקשורת עם האנשים; לגרום ללקוחות אליהם אנחנו מייעצים להאמין ולבצע את השינויים שאנחנו מציעים. ייננים הם אנשים מאוד גאים בעצמם, וקשה לפעמים לשנות את דרכם. כדי שנלך לאותו כיוון ביחד הקשר בינינו ובין הלקוחות צריך להיות אמיתי, מעבר לעבודה.

 

מה דעתך על היינות הישראלים שטעמת?

אלו יינות מאקלים חם עם הרבה פוטנציאל. היינות בסגנון בלנד בורדו טובים למדי. הייננים כאן יכולים לעשות מה שהם רוצים ולהצליח. יש כבוד לכרמים ולזנים ובגדול אני מאוד אוהב אותם. טעמתי גם יינות צעירים מבציר 2012, וזו מסתמנת כשנה טובה כאן, כמו בשנים 2009 ו-2010, אז לבציר החדש יש סיכוי גבוה לעתיד טוב.

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

איך לטעום יין?

מה זה בכלל יין?

הקשר בין יין לבריאות

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10