אוכל
איך לשתות בפורים בלי תופעות לוואי
 הכל התחיל במשתה המלך   צילום : עידן אדלר רייס 
פורים הוא החג היחיד ביהדות בו אנו מצווים לשתות בשמחה ולשוכרה. מירה איתן מתחקה אחרי מקורות המנהג ונותנת טיפים ועצות לשתייה נכונה ומושכלת של יין ואלכוהול

הכל התחיל במשתה 'צנוע' של 180 יום (חצי שנה!), שערך אחשוורוש לכל בני מלכותו העצומה. אחר כך הוא החליט לערוך משתה 'מצומצם', של שבוע בלבד, רק לבני שושן הבירה. ואז גורשה ושתי הסוררת, ואחשוורוש והמן שהמשיכו לשתות סגרו ביניהם דיל על השמדת כל יהודי הממלכה.

 

לאחר היוודע הגזירה הנוראה, האישה החדשה והחסודה, אסתר, ערכה משתה משלה בפורום של אחשוורוש והמן, ועוד משתה יין נוסף ביום שאחריו. במשתה הזה התחננה אסתר לפני המלך על נפשה ועל עמה והתגלה פרצופו האמתי של המן. ואחשוורוש, בטוב לבו ביין ובצעירה החדשה שמצא, סגר את הסאגה עם הפי אנד, והוליך את היהודים לחגיגות שמחות ואת המן לעץ של 50 אמות.

 

כלומר, הייתכן השמחה שאנחנו חוגגים בחודש אדר הגיעה כשימור מנהג שהיה על סמך התנהלות נהנתנית של תרבות מושחתת? אולי. אבל למה לחטט בעבר, יש חגיגה ואנחנו מצטרפים. והסיבה הפשוטה לשתיית היין היא שסיפור המגילה כולו מתרחש סביב משתאות של יין. כל הנס התגלגל באמצעות שתיית יין. ובתלמוד הבבלי כתוב כי חייב אדם להתבשם בפורים עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי.

 

"אין שמחה אלא בבשר ויין"

מוטיב היין חזק מאוד בכל שמחה ביהדות, אך בפורים יותר מכולם, וחלקו המרכזי של החג נע סביב שתיית יין.

 

>> סקירת יינות מחוזקים וטעימים במיוחד
 

"משנכנס אדר מרבין בשמחה", ימי פורים אמורים להיות שמחים עד כדי כך שהשמחה אף מקרינה למשך חודש שלם, והיין הוא אחד המרכיבים שעוזרים מאוד להוסיף שמחה. ימי פורים נקבעו להיות, כנאמר במגילה, "ימי משתה ושמחה". ובתלמוד (מסכת מגילה) נקבע שבפורים חייב אדם לאכול סעודה ביומו של החג ולשתות בה יין.

 

בפורים שותים כדי לשמוח zpeckler, flickr

"אין שמחה אלא בבשר ויין" הוא פתגם עממי מקובל ביהדות, שמקורו גם כן בתלמוד הבבלי, הגורס שיש להגיע לשמחה על ידי סיפוק צורכי הגוף והנפש של האדם. פתגם זה משקף את התפיסה העממית והארצית של היהדות, שהנאות הגוף אינן פסולות, אם הן מועלות על נס, ומומלץ מאוד להשתמש בהן כדי להגיע לשמחה.

 

ידיד או אויב?

מרבית החוגגים את הפורים שותים יין במהלך החג, אך חלקם 'שמחים' גם עם סוגי אלכוהול אחרים. כמות השתייה בימים אלה גורמת לחשוב על יום המחרת, שהוא יום 'קצת' פחות שמח, בלשון המעטה, בשל החמרמורת הקשה המלווה אותו.

 

אלכוהול יכול לגרום להרגשה נפשית ופיסית טובות מאד. השתייה בצוותא מהווה גורם חברתי מהנה, ומעמיקה את קמטי החיוך החינניים בזוויות הפה. הרפואה המודרנית מאשרת לשתות כוסית אלכוהול ביום, בטענה שסוגי אלכוהול מסוימים עוזרים לשמור על מצב נפשי ופיסי טוב יותר. מחקרים מראים שצריכת כוס יין או שתיים ביום, באופן קבוע, מורידה את הכולסטרול 'הרע' ועוזרת למנוע הסתיידות עורקים ועוד.

 

אך אלכוהול יכול גם להפוך לאויב אם לא מתנהגים אתו נכון. חברות האלכוהול ממליצות השכם והערב על סוגי כהילים רבים ומעניינים, אך אף אחד לא מלמד אותנו מה הגבול של צריכת אלכוהול. מצב שכרות קבוע יכול לגרום לנו להתמכרות לסם קשה מאד. אלכוהוליזם היא מחלה והגמילה מאלכוהול היא אחת מהקשות והממושכות בקרב הסמים הקשים.

 

וודקה - יכולה להיות ידידה טובה או אויבת מרה shutterstock

אז מה עושה לנו הסם הזה?

בניגוד לסמים אחרים המגיעים לגוף דרך מערכת הנשימה או הדם, האלכוהול נכנס לגופנו דרך מערכת העיכול ונספג במערכת הדם דרך הקיבה, עד להגעתו למוח. הדרך הארוכה גורמת לכך שאנו נזקקים לפחות לרבע שעה עד שתורגש השפעת האלכוהול.

 

קצב תהליך הפירוק של האלכוהול איטי מאד, המהירות הממוצעת היא 7 גרם אלכוהול בשעה, דהיינו, בחישוב גס, הכבד שלנו מפרק כוס משקה אחת (מנת וודקה, כוס יין או כוס בירה), ביותר משלוש שעות וזאת לאחר ש'איבד' כ-10% מן האלכוהול דרך ההפרשות הטבעיות של הגוף.

 

בזמן שכרות אנו עדים לתופעות שיבוש התנהגות זמניות של המוח. תגובה איטית לגירויים, כושר שיפוט לקוי, ראייה משובשת וכשל בפעולות מוטוריות פשוטות. השתנת יתר ותחושת צמא, חום גוף פוחת ודופן קיבה מגורה, עד כדי רצון להקיא.

 

עם זאת, האלכוהול מסב לנו לעתים קרובות קורת רוח, זחיחות הדעת, רצון להיפתח ויכולת לחייך יותר. 'ראש טוב ומסודר' עוזר לכולנו ליהנות מהחיים ולשכוח לזמן מה את כל הצרות והפגעים. כדי להפוך את האלכוהול לידיד ולא לאויב, ולהרגיש זחוח ובריא גם יחד, יש צורך לשתות נכון.

 

כללי שתיה נכונה

עוצמת פעולתו של האלכוהול משתנה מאדם לאדם. גורמים משתנים כמו משקל גוף, מין השותה, בטן ריקה, מרכיבי ארוחה שונים, הרגלי שתייה קבועים וניסיון מהווים גורם מכריע בעת ההשתכרות. הנה כמה כללים שיעזרו להגיע בקלות יותר ליום המחרת:

 

לא לערבב משקאות שונים

המשקאות האיכותיים מכילים פחות רעלים, לאו דווקא משקאות מיושנים, שבהם יש רעלים מן העץ והיישון, אלא דווקא המשקאות המסוננים הלבנים (יין צעיר, בירה ו-וודקה איכותית מובילים בראש). אגב, ככל שהמשקה קר יותר, הוא ייספג לאט יותר בקיבה.

 

יין לבן - מכיל פחות רעלים nodomain.cc, flickr

לשתות לאט ובהפסקות

שתייה של מנת אלכוהול מורגשת רק לאחר 15 - 20 דקות ונמשכת לזמן די ארוך, לכן אין טעם לשתות מהר בתחילת הערב.

 

להקפיד על שתיית מים רבה (בעת צריכת האלכוהול ואחריו)

הגוף מפרק אלכוהול על ידי מולקולות מים, ולכן משק המים נמצא בצניחה בזמן השתייה - הגוף מתייבש וזקוק להחזרת המים. תופעות השכרות דומות מאד לתופעות ההתייבשות, ועלולות להתבטא בכאבי ראש, הקאות ועוד. האנזים שמפרק את האלכוהול בכבד אחראי גם על פירוק המים בגוף, עובדה שמזרזת את תהליך השכרות. אנזים זה מצוי בכמויות פחותות בגוף האישה ומשום כך נשים שלא מורגלות בשתייה משתכרות מהר יותר.

 

לרפד את הקיבה במוצקים סופגי אלכוהול

הכנסת שומנים לקיבה עוזרת להאט את השפעות האלכוהול. מידת ההתמוססות של השומן נמוכה והוא לא מתערבב עם מים, אלא יוצר שכבה שמעכבת את הפעפוע המהיר של האלכוהול וגורם להשתכרות איטית יותר.

 

אחרי ששותים

אם בכל זאת השתכרנו כדבעי והגענו לבית (בתקווה שלנו) בשלום, רצוי ללכת למיטה עם בקבוק מים גדול ולשתות ממנו לעתים תכופות כדי למנוע התייבשות. אם שכחנו לשתות וקמנו בבוקר עם חמרמורת, רצוי לשתות מים או מיצים טבעיים. ארוחה קלה תעזור לספוג את האלכוהול טוב יותר. מומלץ לא לשתות קפה או תה, שהם משקאות משתנים.

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל.

 

לעוד כתבות של מירה איתן בעולם היין:

זני ענבים: קריניאן, פטיט סירה וארגמן

איטליה בבית: מכינים פסטה שלב אחר שלב

זני ענבים: שיראז, גראנש ומורבדר

טיול אוכל ויין בסיציליה

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10