אוכל
הכי אהובים: 5 המתכונים הפופולריים ביותר לאוזני המן
 המאפה האהוב ביותר של פורים   צילום : רונן מנגן 
אפשר להכין אותן במילוי של פרג, תמרים, שוקולד או אפילו רחת לוקום. לרגל חג פורים אספנו לכתבה אחת את חמשת מתכוני אוזני המן הפופולריים ביותר ב'אוכל ורק אוכל' בכל הזמנים - כולל סרטון שמראה במדויק את כל שלבי ההכנה

אם ננסה להחליט מהו החג השמח ביותר מכל חגי השנה, רוב הסיכויים שפורים יקח בגדול. בהיותו החג היחיד בו אנחנו מצווים לשמוח, להתחפש ואפילו לשתות, קשה שלא להצטרף למסיבה.

 

מדי שנה מתפרסמים ב'אוכל ורק אוכל' עשרות מתכונים שונים בשלל גירסאות לאוזני המן, המאפה הבלתי מעורער של החג. מקלאסיות ועד מלוחות, חלביות או פרווה, חלקן של כותבי הטורים שלנו וחלקן של אופים וקונדיטורים מוכשרים. לרגל החג נברנו בארכיון בחיפוש אחר המתכונים הפופולריים ביותר. התוצאות לא הפתיעו: המילויים הנוסטלגיים של אוזני המן: פרג, תמרים ושוקולד (וגם נוטלה), גרפו עשרות אלפי כניסות, כבשו בסערה את המקומות הראשונים, והוכיחו שוב שאין יותר טוב מהקלאסיקה.

 

והנה הם:

למתכון המלא: http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=786843
לאתר קונדיטורית בן עמי: http://www.benami.co.il/

יש הרבה אפשרויות מילוי, אבל אין על פרג יח"צ

אחרי שתכינו פעם אחת את הגרסה הקלאסית, לא תחפשו שדרוגים למילויים מיוחדים. את המקום הראשון סוחף הקונדיטור בן עמי עם מתכון קלאסי, פשוט והכי ישיר שיש לאוזני המן. הטריק? אין טריק. מילוי פשוט וקל להכנה מפרג, גרידת לימון ופירורי ביסקוויטים, ובצק חמאתי במיוחד שמורכב מארבעה מצרכים בלבד. להתפנק.

אוזני המן רחלי קרוט

ביקשנו מעמיר לוליאן, הקונדיטור של ליליות בייקרי, להראות לנו איך מכינים אוזני המן - מלישת הבצק ועד להכנת המילויים. למרות שהייתה זו תקופה לחוצה, עמיר נענה לאתגר והכין איתנו את אוזני המן האהובות תוך שהוא מסביר על כל שלב ושלב ומכין שלושה סוגים של מילויים אהובים. לא פלא אם כך שהוא הצליח להגיע למקום השני.

למתכון המלא: http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=873916

לבלוג של ליטקייק: http://www.litcake.co.il/

ביס של שמחה ליטל לבל-אלפנדרי

המקום השלישי והמכובד ביותר הולך לליטל לבל אלפנדרי עם אוזני המן שנראות קלאסיות ובטעם נוסטלגי, אבל מצליחות לשבור שגרה. הוא מבוסס על בצק שקדים פריך ונימוח, והמילוי הוא מילוי תמרים מעולה שמצאה בספר המתכונים של חמותה, שמשלב גם ריבת תותים עשירה ואגוזי מלך. הכי של פעם הכי טעים.

כמה קטנות ככה מוצלחות קרן ביטון כהן

את המקום הרביעי תופס המתכון הפשוט והטעים הזה לאוזני המן במילוי שוקולד למריחה, שהכינו במאפיית לחם יין ביהוד. במבט ראשון, המתכון אולי יראה לכם פשוט, ואפילו רגיל, אבל זו בדיוק הסיבה להצלחתו. מתכונים טובים גדולתם בפשטותם, וזה מה שהוא מצליח להביא. בלי להסתבך עם הכנת מילוי, ובלי ללוש ולעבד יותר מדי, פשוט, טעים, מוצלח.

למתכון המלא: http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=867592

לבלוג של אדונית התבלינים: http://adonithtavlinim.blogspot.co.il

אוזני המן במילוי נוטלה/רחת לוקום עידן אדלר רייס

אולי זה בזכות השימוש המקורי מאוד ברחת לוקום, ואולי בזכות התמונות המהממות. את המקום החמישי והאחרון ברשימה שלנו סוגרת עידן אדלר רייס עם מתכון שהוא כולו מחווה לאסתר המלכה. אוזני המן יפות ומרשימות במיוחד, במילוי פשוט של נוטלה או מילוי יוצא דופן של רחת לוקום וריבת משמשים. וגם בבצק יש טוויסט: גרגירים טחונים של פלפל שחור, שמוסיפים עקצוץ מעניין למתיקות הבצק והמילוי.

 

לעוד מתכונים אהובים לאוזני המן:

אוזני המן במילוי פרג וקוקוס

אוזני המן מלוחות מבצק מלאווח

אוזני המן שתמיד מצליחות

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10