אוכל
מרשימים • יינות בוטיק לשולחן הסדר
אחת הדרכים להרשים את המארחים או האורחים בליל הסדר היא עם יין מיוחד וחגיגי. קבלו המלצות ל-4 יינות שכאלו מיקבי בוטיק נבחרים ברחבי הארץ, שגם יתאימו במיוחד למנות החג העשירות

פטי ורדו 2009, יקב יתיר

מה הסיפור שלו: יקב יתיר מרמת ערד ממשיך להפיק יין זני מזפטי ורדו - שותף ותיק לבלנד הבורדולזי אשר לעיתים רחוקות זוכה להיות השחקן המרכזי. היין מורכב מ-85% פטי ורדו ו-15% מרלו שנבצרו ממספר חלקות ביער יתיר בגבהים של 680 - 700 מטר. היינות מהכרמים השונים התבגרו בנפרד בחביות עץ אלון במשך שנה לפני יצירת הממסך הסופי. היין בוקבק בחודש מרס 2011 והושאר ביקב עוד כשנה להתבגרות בבקבוק. יתאים ליישון של 4 שנים נוספות.

כשטועמים: צבע היין ארגמני עמוק וטעמיו וריחותיו אקספרסיביים מאוד. טעמו מזכיר דובדבנים שחורים בשלים, בעל גוף מלא וסיום מעט עפיץ. כדאי לפתוח שעה לפני שמוזגים.

יתאים למאכלים כמו: כתף או שוק טלה צלוייה, תבשיל בקר בפירות יבשים.

מחיר: 140 ש"ח.

יקב אמפורה מקורה בלנד 2007

מה הסיפור שלו: יין הדגל של יקב אמפורה, הממוקם סמוך לזכרון יעקב ומייצר 60,000 בקבוקים מדי שנה. היין מורכב מ-42.5% סירה, 35% קברנה סוביניון ו-22.5% מרלו מכרם יובל שבגליל העליון - אשר לפי היקב הינו הכרם הצפוני ביותר במדינת ישראל, ממוקם למרגלות החרמון בחלקו הצפוני של עמק קדש, קרוב לגבול עם לבנון. לאחר בציר ידני וסלקטיבי ותסיסה במכלי נירוסטה, הועברו מרכיבי היין לישון של כ-36 חודשים בחביות עץ צרפתי בנפח 300 ו-500 ליטר.

כשטועמים: בהתאם ליין בן כמעט 6 שנים, ריחותיו של היין פתוחים, נגישים ונעימים. ניתן לחוש בדובדבנים, שזיפים בשלים ופירות יער נוספים. בפה מורגש תיבול נעים של פלפל אנגלי וקינמון והיין מאוזן היטב ובעל סיומת ארוכה.

יתאים למאכלים כמו: צלי זרוע בקר, צלעות כבש או מוסאקה מבשר טלה.

מחיר: 210 ש"ח.

קברנה סוביניון רזרב 2009, יקב אסף

מה הסיפור שלו: יין קברנה סוביניון זני וייחודי מבית יקב הבוטיק אסף, הממוקם סמוך לקדמת צבי ברמת הגולן. הפרי ליין זה נבצר ידנית על ידי משפחתו של היינן, אסף קדם, וחבריהם, והוא מגיע משלושה כרמים שונים בבעלות המשפחה. ל-89% קברנה סוביניון (משני כרמים ותיקים אשר נטעו לפני יותר מ-17 שנים) התווספו 11% קברנה פרנק, אשר לאחר תסיסה והשריה מבוקרת על הקליפות הועבר ליישון של 18 חודשים בחביות אלון צרפתיות ואמריקאיות. היין ימשיך להתיישן בשלווה עוד 4 שנים לפחות.

כשטועמים: יין עשיר בטעמים וריחות של אוכמניות שחורות ושזיפים סגולים, המשולבים היטב בארומה של טבק וקפה קלוי היטב. הסיומת ארוכה והיין מאוזן ונעים. לאחר מזיגתו לכוס היין ימשיך להתפתח ולהתעדן.

יתאים למאכלים כמו: קדירת טלה וארטישוקים, אנטריקוט ממולא, צלי כתף בתנור.

מחיר: 140 ש"ח.

קברנה סוביניון 2008, יקבי עמק האלה

מה הסיפור שלו: יין אדום יבש המורכב מענבי קברנה סוביניון מהכרמים אדרת ונס הרים שבאזור עמק האלה. לקבלת איזון ומורכבות התווספו לענבים אלו גם 10% ענבי סירה ו-5% מרלו. לאחר בציר, השריה ותסיסה מבוקרת התיישן היין 14 חודשים בחביות עץ אלון, ובדרך לבקבוק עבר סינון גס בלבד, ועל כן כבר היום מראה סימני משקעים. ייטיב להתיישן גם בשנים הקרובות.

כשטועמים: בעל צבע בורדו כהה וריח עמוק ועשיר של דובדבן שחור ובשל, אפר, עור וטבק. בטעימתו, היין מתגלה כעשיר ובעל עפצנים נוקשים משהו, וחדרור הולם בכוס או בבקבוק יסייע בריכוכם.

יתאים למאכלים כמו: צוואר טלה ממולא, תבשיל בקר ביין ופטריות.

מחיר: 99 ש"ח.

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

סדרות יין מומלצות

טיול יין בטוסקנה היפה

מתכון לשבלול גבינות וחציל קלוי

איך בונים בר יין עם אופי?

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10