אוכל
בדקנו: ריבת חלב ודאבל שוקולד צ'יפס
 ריבת חלב במרקם ממש כמו של ריבה ביתית   צילום : תמי בן דוד 
תמי בן דוד בודקת שני מוצרים שמבטיחים לשדרג את האפייה של חג שבועות: ריבת חלב ארגנטינאית ונטיפי שוקולד שמשלבים שוקולד לבן ומריר בנטיף אחד

קורה שגם לאלו בינינו הנחשבים 'מתעדכנים', לוקח זמן לגלות מוצר שבעצם כבר לא נחשב חדש על המדף, וכשאנחנו מגלים אותו ורצים 'לספר לחבר'ה' - מבטי ההפתעה מבהירים לנו שאנחנו 'קצת' (או הרבה) ב-DELAY. לי באופן אישי, המחשבה הראשונה שעולה לי בראש היא 'למה דווקא את הדברים הטובים לא טורחים לפרסם?...'.

 

כדי לוודא שמחר לא תיתקלו במבט המופתע, אך בעיקר כדי להגדיל לכם את המרחב הקולינרי, אשתדל מפעם לפעם לספר לכם לא רק על מוצרים חדשים ששיפרו את החוויה והיצירתיות שלי במטבח, אלא גם על כאלו שמשום מה נדמה לי שהם לא זוכים לכבוד המגיע להם (אחרת בטוח הייתי רואה אותם מככבים במתכונים רבים).

 

>> בפעם הקודמת תמי בדקה תבנית שקעים נשלפת לטארטלטים

 

הפעם מתחשק לי לספר לכם על שני מוצרים שאצלי, באופן די טבעי, הופכים להיות 'חומרי גלם'. כלומר, האחד הוא בפירוש סוג של תוספת ייעודית לאפיה והשני הוא ממרח עם כבוד משל עצמו, אבל אצלי במטבח, גם הוא רק על תקן תוספת ייעודית לאפיה.

אחרי שדי התייאשתי מכל ריבות החלב התעשייתיות וממרקמן הבצקי משהו, עברתי להכנה ביתית באופן סדיר וקבוע של ריבה מחלב טרי. ברגע של מצוקת זמן ודחיפות למטרה ספציפית רכשתי את הריבה של DULCOR והופתעתי בגדול.

 

מה אהבתי? הטעם וגם המרקם קרובים, עד כדי זהות מוחלטת, לריבה הביתית. ברשימת הרכיבים לא ראיתי 'עמילנים/מייצבים' (לא שהם אינם טבעיים, הם פשוט לא חלב מהמרכיבים בריבת חלב ביתית).

 

מה לא אהבתי? מקריאת אותה רשימת רכיבים די התאכזבתי לגלות שהיא מיוצרת מאבקת חלב ולא ע"פ מיטב המסורת. אבל במחשבה שניה, מאחר ואותה אבקת חלב מיוצרת מחלב - זה באמת לא עד כדי כך מצדיק שאוותר על הנוחות והזמינות שבמוצר הקנוי.

 

השתמשתי בה למספר מאפים ומתוקים: למילוי אלפחורס, בהם היתרון שלה מתבטא בעובדה שהיא מחד לא נוזלית, ומאידך לא מיוצבת באופן שמשאיר תחושה אבקתית/עמילנית בפה ולהזרקה במאפינס (כשהם חמים ואז כשמתקררים מתגלה אוצר מתוק בפנים). בנוסף היא שימשה אותי בהכנת רוטב טופי קרמל לשטרופ וופל וגם לגנאש שקצר מחמאות היסטריות.

 

משקל - 454 גרם.

מחיר - 13.60-18.00 ש"ח (נרכשה בשופרסל און-ליין)

כשרות - חלבי לאוכלי חלב נוכרי, בהשגחת הרב אופנהיימר "אחדות ישראל" ובאישור הרבנות הראשית לישראל

אזהרות לאלרגנים - אין כאלו על האריזה, אך בבדיקת אינדקס המוצרים של ארגון הצליאק בארגנטינה, המוצר מופיע עם ההערה 'ללא גלוטן' (ומספר אישור) וכמובן שאינו מתאים לרגישים ללקטוז.

 

דאבל שוקולד צ'יפס - משתלבים מצוין במאפים רבים תמי בן דוד

במצב רגיל, לא הייתי מתפתה לרכישה הזו, מאחר ותורכיה אצלי היא יותר ארץ המומחיות לרחת לוקום, בקלאווה ומבוססי אגוזים למיניהם. שוקולד לחלוטין לא הצטייר לי כמשהו בו תורכיה יכולה לחדש משהו. אבל בהחלט יש חידוש כשמדובר בשוקו-צ'יפס בהם כל נטיף מכיל שני סוגי שוקולד בשילוב צבעים מקסים.

 

מה אהבתי? בראש ובראשונה את תרומתם לויזואליות של המאפה, שמזמן כבר הפנמנו שהיא חלק בלתי נפרד מהחוויה, את הטעם - שוקולדי מחד אך לא מתוק ו'פראי', מימדי הנטיפים - קטנים ומתאימים לזילוף גם בשימוש עם צנתר צר או מכשיר זילוף, העובדה שהנטיפים שומרים על צורתם וצבעיהם גם לאחר אפיה בחום גבוה ואת המחיר (מבצע - 10 ש"ח לאריזה במשקל 250 גרם).

 

מה פחות אהבתי? תכולת מוצקי הקקאו בחלק המריר של הנטיפים היא 46%, והיא נמוכה בהשוואה לנטיפי שוקולד משובחים שבהם תכולת הקקאו היא 60%. מאידך, אין ספק שבכך גם טמונה עדינות הטעם שלהם, השמירה על הצורה והצבעים לאחר האפייה, וגם מחירם. בכל מקרה, עדיין מדובר באחוז גבוה בהשוואה למה שהתרגלנו לרכוש בשם 'שוקולד צ'יפס' ייעודי לאפיה. בנוסף, הייתי מאוד שמחה אם לא היה במוצר חשש לזיהום משני (שאריות אגוזים, שקדים וגלוטן).

 

הכנתי איתם שני סוגי עוגיות שוקולד צ'יפס (רכות ופריכות) ומאפינס שוקולד צ'יפס (לפי המתכון הנפלא שעל גבי האריזה, השתמשתי בקמח ללא גלוטן).

 

משקל - 250 גרם

מחיר -10-13 ש"ח (נרכש בשופרסל און-ליין)

כשרות - חלבי לאוכלי חלב נוכרי, בהשגה ובאישור הרבנות הראשית לישראל

אזהרות לאלרגנים - המוצר מכיל סויה וחלב. עשוי להכיל שאריות אגוזים, פיסטוקים, שקדים וגלוטן

 

תמי בן דוד הינה המפתחת של קמח תמי ללא גלוטן ובעלת בלוג האפייה קולינריא

 

לעוד מתכונים וכתבות שיתנו לכם מיליון סיבות לאפות:

סיפורו של מאפה: פבלובה

בראוניז ללא קמח

עוגיות מזרחיות בתבלין סודי

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10