אוכל
חדשות היין • יינות לבנים חדשים לשבועות
 יין לבן   צילום : travnikov studio - Fotolia.com 
חג מתן תורה, הנחגג עם ארוחה חלבית, הוא גם יום חגם של היינות הלבנים: יקבי הארץ משיקים וממליצים על יינות לבנים חדשים, ואפילו על כמה יינות ורודים (רוזה)

יקבי כרמל משיקים יינות לבנים חדשים בסדרה האזורית וסדרת Private Collection

כרמל שרדונה גליל עליון אזורית 2012
יין לבן יבש שהופק מענבי שרדונה מניבה חדשה באזור רמת דלתון וכרם קאיומי שבגליל העליון. הכרמים נטועים בגבהים שבין 400 ל-850 מטר מעל פני הים. לאחר סחיטה עדינה תסס מרבית התירוש בחביות עץ אלון צרפתי בהן המשיך והתבגר במשך שישה חודשים על משקעיו (Sur Lies) ומקצתו תססה בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה. היין שהתקבל בעל גוף מלא, המתאפיין בבשומת של תפוח עץ ירוק, ליים שקדים קלויים ומינרלים, הסיומת ארוכה ומאוזנת. ילווה היטב מנות כגון, פסטה ברוטב פסטו, דגים צלויים בגריל ואספרגוס קלוי. להגיש צונן. מחיר: 45 שקלים.

 

כרמל ויונייה גליל עליון אזורית 2012 (זכה במדליית זהב בתחרות Best Value 2013)
יין לבן חצי יבש, הופק מענבי ויונייה מכרם עץ הזית הבודד שבגליל העליון. לאחר סחיטה עדינה תסס מקצת התירוש במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה, לשמירת האופי הארומאטי של הענבים ומקצתו בחביות עץ אלון צרפתי, בהן המשייך והתבגר במשך שישה חודשים על משקעיו (Sur Lies). היין שהתקבל בעל גוון זהוב, מתאפיין בבשומת של אפרסק לבן, משמש ווניל. היין בעל גוף בינוני עד מלא וחומציות מאוזנת. ילווה היטב ריזוטו בלימון ומנטה, דג סלמון צלוי בגריל ועוף בקארי להגיש צונן. מחיר: 45 שקלים.

 

Private Collection ויונייה 2012 (זכה במדליית זהב בתחרות Best Value 2013)

יין לבן חצי יבש, עם מתיקות עדינה, כמעט Off Dry, שהופק מענבי ויונייה משני קצוות הארץ, מכרם הזית הבודד מאזור מירון שבגליל העליון ומכרמי יער יתיר. היינות עברו תסיסה קרה והתבגרו על משקעים עדינים במכלי הנירוסטה.

היין מתאפיין במתיקות עדינה, כמעט Off Dry ורעננות, בסגנון פירותי קלאסי של ענבי הוויונייה עם ניחוחות של אפרסק, נקטרינה ומשמש וסיומת ארוכה. ישתדך לדגים ברוטב עשיר, סלמון בתנור, מאכלי עוף והודו, פשטידות ועוד. מחיר: 38 שקלים.

 

Private Collection אמרלד ריזלינג 2012

יין לבן חצי יבש וארומטי, שהופק מ-100% ענבי אמרלד ריזלינג מאזור שפלת יהודה. היין עבר תסיסה קרה במכלי נירוסטה לשמירה על האופי הארומאטי של הענבים. זהו יין ארומאטי מאוד עם מתיקות עדינה ומאוזנת לצד ניחוחות פרי טרופי ומוסקט, בשומת של פריחת הדרים וטעם מאוזן המשלב את מתיקות וחמיצות הענבים. מומלץ להגישו קר לצד דגים, מנות אסיאתיות, גבינות ועוד. מחיר: 35 שקלים.

 

יקבי בנימינה משיקים שלושה יינות לבנים חדשים

בנימינה רזרב שרדונה 2012 Unoaked

יין לבן יבש המופק מ-100% ענבי שרדונה שנבצרו בכרם יחיד בקיבוץ צובה, המאפשר תנאי גידול אופטימליים לזן. הענבים נבצרו בבציר ידני בשעות הלילה. בדרך לבקבוק התבצעה סחיטה עדינה ואחריה תסיסה קרה וארוכה, לאחריה היין עבר התיישנות קצרה על משקעיו, סינון ומילוי. היין שהתקבל ארומאטי מאוד, חד ונקי, עם אופי של פרי הדר, אפרסק רענן ומינראליות האופיינית ליינות שרדונה המיוצרים בשיטה זו. ילווה היטב מאכלים בסגנון מנות פסטה עשירות כגול לזניה או קנלוני. מחיר: 86 ש"ח.

  

יוגב סוביניון בלאן-שרדונה 2012

יין לבן יבש המורכב מסוביניון בלאן (70%) מהכרם של אהרון פדידה במושב כרם בן זמרה ו-שרדונה (30%) מהכרם של אבשלום קרניאל בכפר תבור. שני הזנים המרכיבים יין זה עברו תסיסה אלכוהולית ארוכה ומבוקרת, ללא תסיסה מלולאקטית או שהיה בחבית עץ. היין מאופיין בניחוחות פרי הדר טרי ופירות טרופיים, בעל חומציות מצויינת, טעם חד ונקי איזון נעים. ישתדך היטב למנות ים תיכוניות מרעננות כגון עלי גפן ממולאים ועגבניות צלויות. כדאי להגישו צונן. מחיר: 52 ש"ח.

 

BIN ויוניה 2012

יין לבן יבש חדש המצטרף לסדרת BIN של יקבי בנימינה. זהו יין קליל ומרענן המופק מ-100% ענבי ויוניה. היין בעל רעננות מצוינת ומאוזנת, בשומת אופיינית לזן של משמש טרי, פרחים לבנים ואשכוליות. מומלץ להגיש צונן בטמפרטורה של 8-10 מעלות לצד מנות פסטה, דגים טריים כסביצ'ה וסשימי וכן סושי. מחיר: 53 ש"ח.

 

ויונייה ורוזה חדשים ביקב הרי גליל

הרי גליל רוזה 2012

יין רוזה יבש המורכב מ: 79% סנג'ובזה, 7% ברברה, 7% פינו נואר, 7% גרנאש, כולם מכרמים בגליל העליון בבציר שהניב ענבים באיכות גבוהה. ענבי הסנג'ובזה נבצרו ידנית וקיבלו "טיפול של פרי לבן" מייד עם הגעתם ליקב. מענבי הפינו נואר, הברברה והגרנאש יוצר רוזה בשיטת הדימום. היין שהתקבל רענן וארומטי במיוחד, עם ניחוחות של תות שדה טרי, פטל ופירות הדר, חמיצות מאזנת והרבה אופי. נהדר לשתייה בפני עצמו אבל גם ישתדך למנות כמו פיצה, קיש תרד או סלמון מעושן. כדאי להגישו צונן. מחיר: 48 ש"ח.

 

הרי גליל ויונייה 2012

יין לבן יבש זני המופק מ-100% ענבי ויונייה מכרמים בגליל העליון. לאחר בציר סלקטיבי והצללה ממושכת הועבר התירוש לתסיסה בטמפרטורות משתנות, בין 8-16 מעלות, בתומה הועבר ליישון קל במיכלי נירוסטה על השמרים. ליין ניחוח עדין של פרחים, משמש, נקטרינה ונגיעות של פרי טרופי. יין מאוזן בעל חמיצות רעננה עם סיומת ארוכה ומענגת. ישתדך מצוין למנות מוקפץ אסיאתיות או מנות דגים על הגריל. כדאי להגישו קר, בטמפרטורה של 8-10 מעלות. מחיר: 48 ש"ח.

 

יינות לבנים חדשים מיקב טוליפ

White טוליפ 2012 

יין לבן יבש בו נמסכו 2 זנים לבנים: 70% גוורצטרמינר מכרם גלעד שבכפר יובל ליד מטולה (גובה 350 מ'), ו-30%סובניון בלאן מכרם בן זמרה (גובה 750 מ'). הענבים בשני הכרמים נבצרו באופן ידני ועם הגעתם ליקב רוסקו, קוררו נסחטו והועברו לתסיסה בטמפרטורה נמוכה שנמשכה כ-40 יום, ואחרי יישון קל במיכלי נירוסטה. היין שהתקבל בעל צבע קש בהיר וארומות פירותיות כמו גויאבה, אשכולית וליצ'י, לצד עשבוניות רעננה וחומציות טובה ונעימה. ישתדך היטב לקישים ומנות דגים צלוים. מחיר: 67 ש"ח.

 

White Franc 2012 

בלנד לבן חצי יבש המשלב 65% מענבי הזן האדום קברנה פרנק מכרם ניר שבמושב מטע (גובה 700 מ') ביחד עם 35% סוביניון בלאן מכרם בן זמרה (גובה 750 מ'). ענבי הקברנה פרנק נבצרו באופן ידני ברמת הבשלה הדומה ליין אדום ונסחטו באופן שהפיק רק מיץ בהיר ורענן. צאחר מכן הועבר לתסיסה מבוקרת. ענבי הסוביניון בלאן עובדו ביקב בצורה עדינה ואיכותית לקבלת יין לבן רענן וירקרק. היין שהתקבל בעל גוון מהפנט של ברונזה, ארומה של תותי שדה, תפוחים, ופריחת הדרים. ישתדך היטב למנות ים תיכוניות. מחיר: 79 ש"ח.

 

שרדונה חדש ביקב ברבדו

BRAVDO שרדונה 2012, יקב כרמי יוסף

יין יבש זני המופק מ-100% ענבי שרדונה מכרמי היקב באזור היישוב כרמי יוסף. היין יוצר בתהליך ייחודי המשלב חקלאות אינטנסיבית בכרם ושיטת ויניפיקציה המביאה למקסימום את ארומת הפרי. לאחר בציר וסחיטה הועבר המיץ הצלול לתסיסה איטית וקרה במיכל נירוסטה, לאחר מכן שני שליש הועברו לחביות עץ אלון חדשות לסיום תסיסה כהלית ומלולקטית תוך ערבוב משקע השמרים במשך שלשה חדשים, בסיומה יושן היין שלושה חודשים נוספים.

 

היין שהתקבל בעל גוון זהוב עמוק וצלול, עם ריחות של מלון, אפרסק, תפוח ועוד על רקע של טעם חמאתי שמזכיר בריוש. היין בעל חומציות קלה ומאוזנת וצפוי להתפתח היטב בבקבוק במהלך שלוש עד שש שנים. מחיר: 92 שקלים.

 

2 יינות לבנים ויין רוזה אחד ביקב 1848

רוזה 2011 דור 2

יין רוזה יבש המורכב מ-70% ברברה, 30% סירה, שבדרך לבקבוק יושן משך 10 חודשים בחביות עץ אירופאיות. היין בצבע אדמדם וגווני סגול בוהקים. בשומת נעימה של תות שדה ותבלינים. בעל חמיצות רעננה ומאוזנת, גוף קל וסיומת פירותית ומענגת. מחיר: 60 ש''ח.

 

שרדונה רזרב 2010

יין לבן יבש המיוצר מענבי שרדונה הגדלים בכרמי כוכב השחר בגובה של כ-600 מטר מעל פני הים. הענבים שהגיעו לרמת הבשלה אופטימלית נבצרו באמצע חודש אוגוסט 2010 בבציר ידני לילי עברו סחיטה עדינה של אשכולות שלמים.

היין תסס בחביות עץ אלון צרפתי חדשות, והתיישן על משקעי השמרים (surlies) במשך 9 חודשים. ליין צבע זהוב- ירקרק, ארומות של פירות טרופיים, משולבים עם עץ אלון רך, טעם היין מורכב רענן ומאוזן, מלא עם סיומת ארוכה ומיוחדת. מחיר: 96 ש''ח.

 

זנים לבנים 2011 דור 5

יין ממסך יבש המורכב מ: 70% שרדונה, 24% שנין בלאן, 6% סמיון. השרדונה והסמיון הותססו יחד בטמפרטורה קרה של 12-14 מעלות. בסיום התסיסה היין הועבר ליישון בחביות עץ אלון צרפתי לשמונה חודשים. השנין בלאן הותסס בנפרד בטמפרטורה דומה ונשמר במיכלי נירוסטה. בתום תקופת היישון הורכב הממסך. היין שהתקבל בעל צבע זהוב ירקרק, עם בשומת נעימה של אגס, אפרסק לבן, קליפות הדרים, פסיפלורה, שקדים קלויים ופפאיה עם עץ אלון ברקע. היין בעל גוף מלא ופריך עם סיומת פירותית רעננה ומתמשכת. מחיר: 89 ש''ח.

 

סוביניון בלאן חדש ביקב אמפורה

ריטון סוביניון בלאן 2012

יין לבן יבש המיוצר מ-100% ענבי סוביניון בלאן, המשלב פרי משני כרמים: כרם דלתון בגליל העליון, בחלקו הצפוני של עמק קדש, קרוב לגבול עם לבנון בגובה 830 מטר, וכרם שעל ברמת הגולן בגובה 930 מטר. לאחר בציר ידני סלקטיבי העובר התירוש לתסיסה בטמפרטורה מבוקרת במכלי נירוסטה קטנים, בסיומה הועבר ליישון של כ-3 חודשים בבקבוקים. 

 

יין זה הינו לבן בעל גוון זהוב וניחוח עז של אשכולית, לימון, אפרסק לבן ודבש המתפרצים עם פתיחת הבקבוק. בעל חומציות עדימה ומאוזנת ויכולת לפתח ארומות נוספות לאחר שהיית מה בכוס. ישתדך היטב למנות פסטה עם ירקות וירקות קלויים. מומלץ להגישו קר. מחיר: 95 ש"ח.

 

ליזה: יין סוביניון בלאן חדש ביקב אלכסנדר

ליזה - סוביניון בלאן 2011

סוביניון בלאן מסדרת היינות הלבנים של יקב אלכסנדר הינו יין על טהרת ענבי הסוביניון בלאן. הענבים גדלים בכרם ותיק בן 31 שנים, הנמצא בכרם בן זמרה שבגליל העליון, 870 מטר מעל פני הים. יבול ענבים נמוך, משטר מים קפדני וכורם מסור לעבודתו העניקו לענבים אופי יחודי. בדרך לבקבוק עברו הענסים סחיטה עדינה ואחריה תסיסה בטמפרטורה מבוקרת שנמשכה 18 יום.

 

ליין צבע זהבהב בהיר. הארומה מורכבת, משלבת ליים אשכולית ודשא קצוץ, עם נגיעות של פרי טרופי בשל כאננס, ומעט מאוד חמאה ברקע. טעמו של היין חד, ארוך ומאוזן עם חמיצות טובה ומאוזנת. ישתדך למגוון מנות החל מקישים ועד מאפי תרד ופילו. מחיר: 95 ש"ח.

 

לבנים חדשים מאת יקבי ברקן

שרדונה רזרב 2012 Reserve Chardonnay

יין לבן יבש זני אשר הופק מפרי מכרמי מהגליל העליון (85%) ומכרם קריית ענבים שבהרי ירושלים (15%). הפרי נבצר בבציר ידני לילי, ולאחר סחיטה ביקב פוצל התירוש וחלקו הותסס בחביות עף ויושן בהן שחצי שנה, וחלק השני הועבר לתסיסה מבוקרת במיכלי בנירוסטה. היין שהתקבל עשיר בטעמים וארומות אופיניים לזן של תפוחים ופירות הדרים עם רמז קל ללחם קלוי, חמיצות פריכה ומסגרת אלגנטית. מחיר: 40 ש"ח.

 

רזרב סוביניון בלאן 2012 Reserve Sauvignon Blanc

יין לבן יבש זני העשוי ברובו מענבים שנבצרו בכרמים דובב וכרם בן זמרה שבפסגות הגליל העליון. בציר ידני וסחיטה עדינה הועבר התירוש למיכל נירוסטה ומשם לתסיסה איטית וקרירה בסיוע שמרים מיוחדים. בעשיית יין זה נמנעים ממגע עם עץ. היין ארומאטי ומבושם, ומציג ניחוחות של פירות כגון פסיפלורה, נקטרינות ותפוח ירוק. כדאי להגיש קר. מחיר: 40 ש"ח.

 

שני יינות לבנים חדשים ויין רוזה ליקב מוני

רוזה 2012, סדרת M

יין ורוד יבש המופק מ-95% מרלו ו-5% פטיט ורדו שנבחרו בקפידה מכרמי יקב מוני שבאזור בית שמש. זהו יין בעל גוון אדום רובי, אשר נפתח באף עם ניחוחות של פירות יער בשלים. בעל גוף בינוניו עשיר בטעמים של תותי שדה וחומציות מרעננת. מומלץ להגישו מצונן בטמפרטורה של 8-10 מעלות. מחיר: 39 ש"ח.

 

סמיון שרדונה 2012, סדרת M

יין לבן חצי יבש המופק מ-80% סמיון ו-20% שרדונה מכרמי יקב מוני. הענבים ליין זה נבצרו בבציר לילי בשבוע הראשון והשלישי של אוגוסט 2011. ביקב הם הותססו בטמפרטורה קרה של 12 מעלות במיכלי נירוסטה. היין שהתקבל בעל צבע קש חיוור, ארומות של פירות טריים, מלון ורמזים של עשב קצוץ. מומלץ להגישו קר בטמפרטורה של 6-10 מעלות. מלווה נפלא לגבינות, דגים ואוכל אסיאתי. מחיר: 39 ש"ח.

 

מוסקט לבן 2012, סדרת M

יין לבן מתוק המופק מענבי מוסקט אלכסנדרוני מכרמי יקב מוני. לאחר בציר לילר וסחיטה הענבים הותססו במיכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה. ליין צבע קש חיוור וריח של פירות טריים וארומאטיים, כמו אשכולית ואננס. בפה, בעל טעמים עשירים של לימונים ופירות טרופיים, עם סיומת אלגנטית וארוכה. מומלץ להגישו מצונן 4-8 מעלות, לצד עוגות גבינה אפויות וקינוחים מתוקים. מחיר: 39 ש"ח. זוכה מקום שני בתחרות Best Value 2013.

 

רוזה חדש וזוכה פרסים מבית יקב רקנאטי

רוזה רקנאטי 2012

יין ורוד יבש המורכב מ-80% ענבי ברברה ו-20% ענבי מרלו הגדלים זה לצד זה בכרם מנרה. כרם זה, הממוקם בגובה של כ-800 מטרים מעל פני הים, נהנה מתנאי האקלים הקר השורר באזור ומהבדלי טמפרטורה גדולים בין היום ללילה, התורמים לקבלת פרי מאוזן וארומטי. הענבים נבצרו ברמת סוכר נמוכה יחסית במטרה ליצור יין רוזה קלאסי, פירותי ורענן, השומר על האיזון העדין שבין חומציות ואלכוהול.

 

היין שופע ניחוחות פטל, פריחת הדרים ורמזים לנקטרינה בשלה, והינו מאוזן ומרענן. מומלץ לקרר היטב לפני השתייה, וליהנות ממנו כאפריטיף, או בשילוב עם מאכלים אסייתים ומנות דגים עשירות. מחיר: 69 ש"ח. היין זכה למדלית כסף בתחרות 'מונדיאל הרוזה 2013' שנערכה בסוף אפריל מטעם איגוד ינני צרפת.

רוסאן מסדרת אדמה 2012, יקב תבור

זן ענבי הרוסאן (Roussanne) גדל באזור עמק הרון בצרפת, שם נחשב לאציל מבין קבוצה מצומצמת של 6 זני ענבי יין לבנים המותרים לגידול. ענבי הרוסאן עלו לארץ באופן רשמי לפני כ-3 שנים, ניטעו בהיקף מצומצם וניסיוני ונבצרו לראשונה בכרמי יקב תבור במהלך השנה שעברה. לאחר הבציר הועבר הפרי לסחיטה ומשם לתסיסה מסוקרת וממושכת במיכלי נירוסטה לשמירה על טעמי הפרי.

 

יין הרוסאן הינו יין קל ופירותי, משלב ארומות וטעמים של גויאבה ליצ'י. ובעל חמיצות פריכה המובילה לסיומת נעימה ומתמשכת. ישתדך היטב למגוון מנות חלביות, כגון מאפה פסטה וגבינה או רביולי בטטה, וגם יהיה מענג בזכות עצמו. מחיר: 65 ש"ח. מהיין יוצרו 9000 בקבוקים וניתן להשיגו בחנויות יין בלבד.

ירדן גוורצטרמינר 2012, יקב רמת הגולן

יין לבן יבש אשר עשוי כולו מענבי גוורצטרמינר הגדלים בצפון הקר של רמת הגולן, אזור שהוכח כאידיאלי לגידול גוורצטרמינר באיכות גבוהה. לפי דברי היקב, למרות שהיין מוכן לשתייה כעת, הוא ימשיך להשתפר ולהתפתח במהלך 18 חודשים מהבציר וצפוי לשמור על איכותו עד כשלוש שנים ממועד הבציר.

 

היין מציג ניחוחות של ליצ'י, אננס ופסיפלורה, לצד מאפיינים של קליפת הדרים ומעט וניל. ליין מתיקות מרומזת, וגוף בינוני אשר יתאים היטב למגוון מנות של ארוחת השבועות, ממאפי בצק עלים עשירים ועד בלינצ'סים במילוי גבינה וצימוקים כדאי להגישו צונן. מחיר: 66 ש"ח.

דלתון רוזה 2012, יקב דלתון

יין ורוד חצי יבש המיוצר מענבי ברברה (15%), קברנה סובניון (40%), שיראז (29%), גראנש (16%). כל זן נבצר והותסס בנפרד. היינות הותססו בטמפרטורה נמוכה על מנת לשמר את הארומות והרעננות של כל זן. לאחר הבציר הושרו הקליפות עם המיץ במשך כ-5 שעות, שלאחריהן נסחטו הענבים והחלה התסיסה. היינות הותססו בטמפרטורה נמוכה על מנת לשמר את הארומות והרעננות של כל זן. עם תום התסיסה האלכוהולית עורבבו היינות.

 

היין שהתקבל ארומתי להפליא, בעל ניחוחות של ורדים, תות שדה ואשכולית אדומה. זהו יין מתקתק עם משקל בינוני. בפה מורגשים טעמי פרי קיצי עם חמיצות מאוזנת וסיומת ארוכה. מתאים במיוחד לליווי מנות פתיחה כמו קישים ופשטידות או סלט עגבניות מוצרלה. מחיר: 44 ש"ח.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10