אוכל
בדקנו: גלגלת לבצק של מיקי שמו ומשקל דיגיטלי מיוחד של קרין גורן
 גלגלת לחירור בצק בעבודה   צילום : תמי בן דוד 
תמי בן דוד בדקה שני מוצרים של הקונדיטורים האהובים: גלגלת לחירור בצק פיצה של מיקי שמו ופטנט של קרין גורן - משקל דיגיטלי המשלב גם כוס מדידה. האם המוצרים הצדיקו את השמות הגדולים? גלו בכתבה

התיאור הרשמי של המוצר: "מחורר לבצק פיצה - מעניק לבצק פריכות קריספית" לוקה בחסר בעיני, שכן אני מוצאת את המחורר המעוצב הזה הרבה יותר תכליתי: לא מיועד רק לבצק פיצה וממש לא רק מעניק פריכות קריספית. אצלי למשל, הוא מאוד שימושי גם לחירור בצק פריך (ביסקוויט פתי בר, טארטים) וקרקרים - שני בצקים שאלמלא החירור הזה יתנפחו/יתפחו ויאבדו את המרקם והמראה שלהם. השתמשתי בו לבצק פיצה, לקרקרים ולביסקוויטים.
 

מה אהבתי: נתחיל בחלק ה'לא מקצועי' של מה שאהבתי, אך הוא חשוב לא פחות: הויזואליות. בפעם הראשונה אני פוגשת מחורר, שהוא כלי פשוט וזול, המקבל התייחסות מכובדת ומושקעת בעיצוב שלו, גם החיצוני וגם בחשיבה הארגונומית. אצלי, כל הפטנטים תלויים על מוט לרוחב המטבח והיוקרה שמקרין המכשיר השימושי והזול הזה - בהחלט מסבה עונג.

להיבט היותר מקצועי: בהקשר של המוצר הספציפי הזה - גוף הגלגלת המתוכנן ארגונומית לאחיזה נכונה על מנת שלא לעייף את מפרק כף היד, תורם לתחושת הנוחות בשימוש, ואת זה אין באף גלגלת אחרת. כמו כן אהבתי את הקלות בה הוא מתגלגל על הבצק (מבלי להידבק אליו), נשטף ומתנקה לאחר שימוש - תרומת החומר ממנו עשויים הדוקרנים.

בהיבט החירור - בבצק פיצה השקעים הנוצרים על ידי המחורר יצרו אפקט כפול: הראשון, כמובטח - פריכות שנוצרת מהחום שחודר לבצק דרך השקעים והשני - 'אחיזה' ברוטב הפיצה שחוסכת את הצורך בפיזור עודף רוטב שפעמים רבות (במיוחד בבצק פיצה עבה יותר) נוזל במהלך האפיה אל מחוץ לפיצה יחד עם הגבינות והתוספות שמעל. בביסקוויטים ובקרקרים - תרומת החירור היא לפריכות (מאותה סיבה של פיזור החום החודר לבצק דרך השקעים), מניעת תפיחה (בצק פריך) וכיסי אויר (קרקרים) וויזואליות (יחד עם קורצן רביולי - יש לנו ביסקוויט פתי בר).
 

הגלגלת מצליחה להפוך את הפיצה ליותר פריכה תמי בן דוד

מה לא אהבתי: המוצר אינו מתאים לשטיפה במדיח (אבל אצלי אין מדיח אז לי זה פחות מפריע). 
 
מחיר מומלץ לצרכן: 49.90 ש"ח.

חומר/צבע: גוף הגלגלת עשוי אלומיניום והינו בעלת מבנה ארגונומי המאפשר נוחות בשימוש, והמחורר עצמו עשוי ממלמין.

מותג: ארקוסטיל, סדרת ארקוסטיל- מיקי שמו.

להשיג בחנויות ארקוסטיל קיטצ'ן שבשוק נמל ת"א, גרנד קניון חיפה, אום אל פחם ורשת חנויות כיתן, חנויות מקוונות, בחנויות כלי בית ובחנויות מתמחות לטבח המקצועי והחובב.

סיכום: אהבתי ואוהבת! ממליצה בחום ובהתלהבות. מסוג הכלים הקטנים שמשדרגים מאפים בגדול ובשקט.
 

מודד נפח ומשקל בו זמנית תמי בן דוד

סדרת "מותק של כלים" (או "סודות מתוקים למטבח") זהו קו של מוצרי אפייה שנולד משיתוף פעולה בין קרין גורן לחברת Rosopro - המתמחה ביבוא כלים איכותיים עם אחריות לכל החיים, וכשאני שומעת 'אחריות לכל החיים' - זה קונה אותי ואני קונה אותו. גם אם אני לא באמת מתכוונת ומעוניינת להיתקע איתו כל החיים שהרי, חלק חשוב בהנאה שבעשייה הקולינרית טמון בחדשנות ובהתחדשות. זו בדיוק הסיבה שלמרות שיש לי 5 משקלים דיגיטליים בבית, בחרתי להתחדש במשקל המעוצב והמשודרג הזה.

 

התיאור הרשמי קורא לו 'משקל חכם' והכד מוגדר כ'כוס ענקית', עם ה'חוכמה' לא הייתי נסחפת ובוחרת להשאיר את התואר למשתמש ול'כוס הענקית' נוח לי לקרוא כד מדידה. המשקל מיועדת לשקילת מוצקים עד 3 ק"ג, נוזלים עד 1 ליטר ובנפח: עד 4 כוסות.

הוא עשוי שני חלקים מורכבים זה על גבי זה, חלק הבסיס מאפשר שקילת מוצקים על גבי משטח ישר, ואילו החלק העליון מעוצב בצורת כוס גדולה המאפשרת שקילה של מוצרים בעלי נפח או נוזלים עם חלון לצג התצוגה, הממוקם על פני החלק העליון של זרוע המשקל. הפונקציות המובנות נשלטות על ידי 3 כפתורי ממשק דיגיטלי.

 

הפעלה באמצעות סוללת כפתור (CR2032), כיבוי אוטומטי כולל התראת סוללה נחלשת. מיום הרכישה, המשקל עובד אצלי קשה מאוד ועומד בכבוד בכל המשימות וה'מבחנים' שאני מעמידה אותו. כבר שקלתי חומרים כמו דבש, שמנים שונים, נוזלים חמימים, אבקות, סוכר, חלב ועוד.

מה אהבתי: יכולת הגדרת השקילה למצרכים שונים במסה (משקל - גרמים/ליברות), בנפח (מ"ל/OZ) או ביחידות מידה (CUPS) והממשק הדיגיטלי הנוח המאפשר מעבר קליל, בלחיצת כפתור, ממצב למצב. אהבתי את הנוחות והיציבות שמעניק הכד בעיקר כשמדובר בשקילת קמח ואבקות, נוח להוסיף את אבקות ההתפחה/שמרים יבשים ולערבב. אהבתי מאוד את הפונקציה החכמה שמתאימה את השקילה/מדידה לסוג החומר הנבדק (נפח/מסה של נוזלים או מוצקים בעלי משקל סגולי/מצבי צבירה שונים) כך שכמפתחת ומפרסמת מתכונים אני יכולה לציין בקלות את משקל במקביל לנפח (כמו למשל: 425 גר' קמח = 3 ו-3/8 כוסות).
 

מה לא אהבתי: את הכיבוי האוטומטי המהיר - יותר מדי מהיר ובמקרים שצריך להוציא אריזה חדשה כדי להוסיף חומר גלם בתהליך שקילה, רוב הסיכוי שעד להוספה התצוגה תכבה וצריך לשקול הכל מחדש.

 

מחיר: 120-170 ש"ח (אני רכשתי ב-150 ש"ח ברשת לגעת באוכל, אך המחירים באתרי הקניות האינטרנטיים נמוכים יותר).

חומר/צבע: גוף המשקל פלסטיק לבן, כוס המדידה פלסטיק שקוף.

מותג: ROSOPRO (מותג הבית של חברת רוסולינג) סדרת "מותק של כלים" - קרין גורן.
איפה מוצאים: להשיג בחנויות היבואן, חנויות מקוונות, בחנויות כלי בית ובחנויות HobyChef (חנויות מתמחות לטבח המקצועי והחובב).

סיכום: אהבתי מאוד. ממליצה למי שעדיין אין משקל ו/או למי שאוהב או צריך להתחדש בכזה.

 

תמי בן דוד הינה המפתחת של קמח תמי ללא גלוטן ובעלת בלוג האפייה קולינריא

 

לעוד מתכונים וכתבות שיתנו לכם מיליון סיבות לאפות:

סיפורו של מאפה: פבלובה

בראוניז ללא קמח

עוגיות מזרחיות בתבלין סודי

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10