אוכל
האלכוהול התייקר? שתו יין
 ערק - עולה לנו יותר   צילום : shutterstock 
מחירי האלכוהול המקומי כבר התייקרו בעקבות הרפורמה במס, ומירה איתן מציעה כי זהו זמנו של היין (הלבן): מרענן, קליל ומושלם לימי הקיץ

ענף האלכוהול בישראל עבר מהפכה ברצינית כשב-1 ביולי 2013 נכנסה לתוקפה הרפורמה במיסוי שהייתה אמורה להתרחש רק ב-1 בינואר 2014. אם עד השינוי היה הפרש גדול מאוד בין משקאות זולים ליקרים, ברפורמה החדשה המיסוי הפך לנומינאלי ואחיד על כל המוצרים, ואמור לצמצם את הפרשי המחיר בין מותגי האלכוהול היוקרתיים והאיכותיים לבין המוצרים הזולים, שברובם הם המוצרים המקומיים.

 

מחירי הכהילים עולים


לקראת 2010 הוחלט לשנות את שיטת המיסוי בישראל ולהשוותה למה שקורה בעולם. כלומר, מיסוי משקאות אלכוהוליים לפי אחוז האלכוהול ולא לפי המחיר הסיטונאי שלו. ליצרנים המקומיים ניתנה תקופה של כמעט ארבע שנות 'הסתגלות'.


המס היום מחושב לפי 105 שקלים לליטר של 100% אלכוהול, דהיינו, כל משקה אלכוהולי בתכולה של 750 מ"ל ובנפח אלכוהולי של 40%, בין אם זה ויסקי יוקרתי או ערק מקומי זול, ממוסה בכ-31 שקלים. כל זה ללא הבחנה מהו מחירו של הבקבוק ומהו הרווח של היבואן או היצרן.


במילים אחרות, למי שלא יכול היה לשלם הרבה גם קודם, קשה יותר עכשיו, כי המוצרים הפשוטים יותר עלו בין 50% ל-80% במחירם. למי שרכש לעצמו עד היום את המשקאות היוקרתיים קצת קל יותר, כי מחירי המוצרים היקרים והאיכותיים ירדו במקצת.

 

מה המטרה?

מטרת המיסוי המוצהרת היא להרחיק את המשקאות המשכרים הזולים מבני הנוער, אך שכחו להגיד לנו כי המדינה עומדת לגרוף סכומים נאים מאוד לקופתה. לפי רשות המסים, בחצי השנה הקרובה תוספת ההכנסות מרפורמת המס החדשה נאמדת ב-250 מיליון שקל, ולפי הערכות, החל מהשנה הבאה יתווספו עוד 200 מיליון שקל בשנה. מהתוספת מרפורמת הבירה, לפי הערכות, אמורים להתגלגל עוד 245 מיליון שקל לקופת המדינה.

 

הצעתי לצרכני המשקאות העממיים: אם אין מעות רבות בכיסכם וברצונכם ליהנות קצת ממשקאות אלכוהוליים שיכולים לשנות במעט את הפרספקטיבה ולהציב עולם ורוד יותר, עברו היום ליין, שם אפשר עדיין למצוא מחירים שפויים יותר. בין אם זה בקבוקי יין בתמורה טובה למחירם ברשתות השיווק, או הזמנת כוס יין על הבר או במסעדה.

 

גם הבירה יקרה יותר Getty Images / אימאג'בנק

ומה עם הבירה?

ביולי 2012 יצא ממשרדי שר האוצר צו זמני שמכוחו הועלה מס הקנייה המוטל על מוצרי בירה מ-2.18 שקלים לליטר ל-4.19 שקלים לליטר. הצו נכנס לתוקפו באפריל 2013. מנתוני התאחדות התעשיינים עולה כי אישור צו המס ישווה את שיעור מס הקנייה המוטל על הבירה לזה המוטל על משקאות אלכוהוליים משכרים, בניגוד למקובל במרבית מדינות העולם ואף בניגוד למדיניותה המוצהרת של רשות המסים.

 

נשאלת השאלה, איך קרה שבירה, שהיא משקה עם אחוז אלכוהול נמוך, שאולי עדיף שיבכרו אותה על פני כהילים עתירי אלכוהול, גם היא זכתה לתוספת מחיר מכובדת?

 

מחירי הבירה בארץ הם מהגבוהים ביותר בעולם בהשוואה למשכורת הממוצעת בשוק. זאת למרות שהיא לא מוצר מותרות בשום מדינה בעולם, ואף אחד לא נהיה אלים משתיית בקבוק ממנה. יותר מזה, כבר אלפי שנים המין האנושי שותה בירה, ולא ברור עדיין מי בא לעולם קודם, היא או הלחם.

האם אנחנו שתיינים?

שיטת המיסוי הקודמת היא זו ש'עזרה' לעלייה המתמדת בשנים האחרונות של שתייה לא מבוקרת אצל צעירים. שיטת המיסוי הקודמת אפשרה אלכוהול זמין וזול לכל דיכפין. מחירי הכהילים והבירה היקרים אמורים לגרום לכך שנוער לא יהיה חשוף לאלכוהול זול. זה כנראה לא יעזור והדרכים תימצאנה.

 

דרך יעילה יותר להילחם בתופעת השתייה המוגזמת אצל נוער היא חינוך והסברה, שצריכים להגיע ממוסדות המדינה. ויתרה על כך, יש בארץ חוקים שאוסרים מכירת אלכוהול מתחת לגיל 18, למה לא אוכפים אותם? למה כל נער יכול לקנות בירה ומשקאות אלכוהוליים אחרים ברשת השיווק הקרובה אליו הביתה?

 

אנחנו לא עם של שתיינים מיסודנו. ישראל מדורגת באחד המקומות הנמוכים בעולם בצריכת אלכוהול לנפש. לפי ארגון הבריאות העולמי אנחנו עומדים על 2.8 ליטר לאדם, כשמדובר בבירה, יין ואלכוהול ביחד. באירופה ובארה"ב, המספרים מגיעים מעל ל-10 ליטר לנפש.

 

יין לבן - מושלם ביום קיץ חם silberkorn73 - Fotolia.com

שתו רק יין

המשקה היחיד שנשאר מחוץ לרפורמה ולא קיבל שום מיסוי הוא היין. אך יין משום מה נתפס אצל חלק גדול בחברה כמשקה אליטיסטי ומתוחכם, או כמשקה שצורכים רק עם אוכל. עלינו לעזור ולהפוך את היין למשקה נגיש ועממי יותר.

 

את זה צריכים לעשות גם היקבים והיבואנים, גם העיתונאים שאוהבים לבקר, וגם המסעדות והברים שמתנהגים לעיתים בחמדנות ולוקחים על היין מחירים גבוהים בהרבה מהמומלץ ביקבים.

 

יין בתרבות המערבית הוא משקה יומיומי עממי, משקה כיפי ולא מתיימר, שכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו. קחו יין לבן צונן ומרענן למרפסת בערב חמים, לפיקניק או לים, וכל היום ייראה טוב יותר.

 

אם אתם פוחדים מאחוזי אלכוהול גבוהים מדי (אם כי ביין הם נמוכים בהרבה מכהילים אחרים), אפשר גם לדלל אותו. הוסיפו ליין הלבן שלכם סודה כמו שנהגו לעשות פעם, לפני הרבה שנים, כשלא דיברו על יין בשפה גבוהה, וגם קוביות קרח בכוס לא יביישו את המשקה.

 

קיץ לבן

יינות לבנים הם הבחירה הטבעית בעונת הקיץ, אך הם מתאימים מאוד גם לשאר עונות השנה. שנים התלוננתי על כך שישראלים רבים ממשיכים לשתות יין אדום כבד גם בעונה החמה. והנה בשנים האחרונות הישראלי מגלה את היינות הלבנים. ההיצע של היינות הלבנים בארץ עולה לאחרונה, גם המקומיים וגם המיובאים, ומורגש גידול בביקוש ובצריכה של יינות אלה. יותר ויותר אנשים קונים יינות לבנים. היינות הגבוהים והיוקרתיים נכנסו לאופנה ואנשים לא מתבייש/ים יותר להביא יין לבן טוב כמתנה.

 

במציאות אקלים כמו שלנו הדבר האידיאלי והמתבקש ביותר לעשות הוא לשתות יין לבן מצונן היטב, עם רמת חומציות גבוהה יחסית וגוף לא כבד. יין זה יצנן את הגוף ויגרום להרגשה קלילה יותר.

 

היינות הלבנים לא רק יותר קלים לשתייה אלא גם מתאימים לסוגי המאכלים הנהוגים באזור. דבר נוסף, בשל העובדה שעדיין ישראלים רבים רואים בלבן יין פחות איכותי (ולגמרי לא בצדק), ולאור הביקוש הלא גבוה עדיין, מחיר היין הלבן נמוך יחסית לאחיו האדום, למרות שלעתים ייצורו לא פחות מסובך ויקר מיין אדום. בתקופה לא קלה לכלכלה כמו היום, יינות לבנים יתאימו יותר גם לכיס שלנו. זה הזמן לשתות יין!

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל.

 

לעוד כתבות של מירה איתן בעולם היין:

זני ענבים: קריניאן, פטיט סירה וארגמן

איטליה בבית: מכינים פסטה שלב אחר שלב

זני ענבים: שיראז, גראנש ומורבדר

טיול אוכל ויין בסיציליה

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10