אוכל
שחקן חדש במגרש • המבורגר טבעוני בוולפנייטס
ההמבורגר הטבעוני יצא מגבולות המסעדות והמזללות הטבעוניות והתנחל בתפריטים של רשתות ההמבורגר הבשריות. מרים מונדרי יצאה לבדוק מה מציעה רשת וולפנייטס התל-אביבית והאם יש הצדקה למחיר הגבוה
וולפנייטס יח"צ

טבעוני נכנס למסעדת המבורגרים. זו לא התחלה של בדיחה, אלא תיאור המצב בחודשים האחרונים: הבורגר הטבעוני יצא מגבולות המסעדות והמזללות הטבעוניות, והתנחל בתפריטים של הבורגריות הבשריות, בהתאם לביקוש בקרב הסועדים.

 

רשת וולפנייטס התל-אביבית, אשר לה סניף אחד גם ברחובות, מציעה כבר שנים בורגר צמחוני, ולאחרונה התחברה לרוח הזמן והחליטה סוף כל סוף לטבען אותו. למשימת הטעימה הצטיידתי בשתי חברות: מסעדנית ידועה, שמבינה דבר או שניים באוכל ולאחרונה עברה לצמחונות, ובת-זוגה המכורה לשניצלים.

 

הכנת הבורגר כאן מעידה על מחשבה אמיתית על צרכי הטבעונים: את הקציצה צולים על פלנצ'ה נפרדת, ולא על הגריל שעליו מכינים את הקציצות העשויות מבעלי-חיים. זאת בניגוד לרשת בורגרים פופולרית אחת לפחות, הידועה בכך שהיא מגישה את הבורגרים הטבעוניים שלה כשהם שוחים במיץ בשר. למקרה שזה לא היה ברור - ריח וטעם של בשר הם משהו שעלול לעורר תחושות לא פשוטות, החל מגועל ועד לדכדוך. אולי יש טבעונים שזה לא משנה להם, אבל מסעדה ששואפת לכבד באמת את הסועד הטבעוני מתבקשת להשאיר את הקציצה נטולת הבשר, ובכן, נטולת בשר.

 

וולפנייטס יח"צ

הקציצה של וולפנייטס עשויה בין היתר מטופו, פטריות, ומעט פירורי לחם שעוזרים להדביק את כל העסק, והיא מוגשת בלחמנייה מחיטה מלאה (שאינה מכילה ביצה, כמובן), עם פסטו, עגבניה, ונבטי צנונית. ואם לסכם את העניין, מדובר במנה מצוינת. לקציצה עצמה טעם עשיר ועמוק. הפטריות דומיננטיות מאוד וטעמן ממלא את כל הקציצה. הפסטו התגלה כהברקה: הוא היה טוב כשלעצמו, ובשילוב הקציצה הטוב הפך למצוין. נבטי הצנונית הוסיפו רעננות נהדרת.

 

לבורגר התלווה צ'יפס תעשייתי, שהוא כידוע מאכל חביב אבל לא מתאים למסעדת בורגרים שמכבדת את עצמה. צ'יפס תוצרת בית היה בהחלט משדרג את הארוחה, ובמחיר הזה נראה שכך בהחלט ראוי. ואם כבר מדברים על המחיר (43 ש"ח), נראה לא הגיוני בעליל שקציצת טופו ופטריות תעלה כמו הקציצות הבשריות בתפריט. הפער הניכר במחיר חומרי הגלם חייב להתבטא איכשהו במחירי המנות. שדרוג נוסף מתבקש בגזרת הרטבים: יש קטשופ וחרדל, כמובן, אך אין רוטב שמחליף את המיונז, המכיל ביצים. כדאי להשקיע ברוטב נוסף, מיונז טבעוני או רוטב אחר, כי הרטבים הם חלק מהכיף ומהעניין ביציאה לבורגרייה, שהרי במנות עצמן אין גיוון גדול.

 

הארוחה הייתה דשנה ומשביעה, אבל מי שבכל זאת יחפש קינוח לא ימצא אותו כאן, כיוון שהמקום לא מציע קינוח טבעוני. חבל, כי זה בדיוק מסוג הדברים שהופכים את הסועד הטבעוני לשווה-ערך לאחרים.

 

לסיכום, מי שמחפש בורגר מצוין מן הצומח ימצא אותו ללא כל קושי בוולפנייטס. נקווה שעד הביקור הבא יהיו כאן עוד איזה רוטב נחמד, קינוח, ואולי גם צ'יפס ביתי. וגם מחיר ידידותי יותר.  

 

עסקית - המבורגר, צ'יפס או סלט קטן ושתייה קלה - 50 שקלים בצהריים, 59 שקלים בערב.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10