אוכל
ניסינו: מכשיר ומחבת להכנת קרפים ופנקייקס
מכשיר לערבוב בלילת פנקיק מבטיח חיים קלים נוחים במטבח: הכנה בכלי אחד, בלי לכלוך, בלי גושים ויצירת מאפי בוקר מושלמים. איך הלך לו במבחן שלנו?
פנקייק מייקר + מחבת לקרפ xenon-home.co.il

כשמציעים לנו לנסות גאד'ט חדש למטבח שהכותרת המרכזית בו היא "ללא סרבול וללא לכלוך" אנחנו מיד קופצים על המציאה. הפעם זו הייתה חברת Xenon שמתמחה בעיקר ביבוא ושיווק של כלי בית ומתנות, סירים וסכו"ם, מוצרי טקסטיל כמו מצעים, שמיכות ומגבות וגם מארזים וחבילות שי. כחלק מהחלטה שיווקית, נוצר שיתוף-פעולה בין החברה לבין השף אבי ביטון (לשעבר שף מסעדת "אדורה") לקידום מערבל בלילות ידני ומחבת יצוקה להכנת פנקייקים וקרפים.

 

המכשיר הגיע אלינו ארוז בשתי אריזות קרטון צבעוניות כולל דף עם הוראות שימוש למערבל הידני ומתכון מגרה לקרפ בננות עם ריבת חלב וקוקוס של השף ביטון. הרכבת המערבל הייתה פשוטה למדי, חיבור פשוט בין ידית הסיבוב למכסה העליון - ואפשר לצאת לדרך. והדרך הייתה פשוטה וקלה: כל מצרכי הבלילה נכנסו בבת אחת לתוך המערבל.

 

מוכנים לערבוב. כל מצרכי המתכון לקרפ בתוך המכשיר xenon-home.co.il

הלכנו בדיוק לפי ההוראות: סגרנו את המיכל ע"י סיבוב המכסה עד נעילה, ווידאנו שהמכשיר סגור היטב והתחלנו לערבב. מלאכת הערבוב נתקלה בקושי קל בשני הסיבובים הראשונים - אחרי הכל, כל חומרי הגלם צריכים להתאחד זה עם זה - אבל תוך 30 שניות המערבל עבד בקצב. נכון לאותם רגעים אף טיפה לא יצאה מחוץ למכשיר, האחיזה הייתה נוחה (יד אחת אוחזת בבסיס והשניה בידית הסיבוב) והתפעול היה קל.

 

אחיזה נוחה, תפעול קל. מערבל הבלילה נועה רוזין

הרגשנו שהגענו למרקם הרצוי, אך אבוי - ברגע שהפסקנו את הפעולה הידנית גילינו שכל הקמח בתחתית המערבל נשאר שם כמו נער מתמרד. ניסינו לערבל שוב, הפעם עם יותר אנרגיה, אך שום פעולה שעשינו לא הזיזה את הקמח ממקומו. יכול להיות שזה לא היה חכם להוסיף אותו ראשון למכשיר? מצד שני, ההוראות לא "אסרו על כך", ואין סיבה שהקמח ישאר תקוע למטה.

 

היי קמח, לא ציפינו לראות אותך כאן! נועה רוזין

פתחנו את המכסה העליון של המערבל, חפרנו קצת עם כף כדי להגיע לתחתית וערבלנו שוב בתקווה לקבל תוצאה אחידה יותר שלא תפריע להכנת הקרפ היעודי. לצערנו גם אחרי שימוש חוזר בכף וערבוב מאסיבי - עדיין היו גושים בבלילה, ולא מעט.

 

וואלה, קצת מבאס. נועה רוזין

ניסינו להיפרד מהגושים לשלום על-ידי מחיצתם בכף, אבל לא הגענו לכולם. יאללה, למשימה הבאה: יציקת הבלילה למחבת. לוקח זמן להתרגל לידית הלחיצה - בהתחלה היה חשש מסוים שנמזוג מאסה גדולה מידי, אבל אחרי כמה ניסיונות הבנו את השיטה ומה היחס בין הכוח שמפעילים על הידית לכמות הבלילה שיוצאת. לצערנו, הבלילה יצאה עם גושים.

 

החשש התחלף בהנאה. יציקת הבלילה למחבת. נועה רוזין
גושי קמח, לכו מכאן! נועה רוזין

המחבת הגיעה עם מקל עץ שטוח בצורת T עגולה שכיף לעבוד איתו. כל מי שאי פעם בהה בעובד הדלפק שמכין קרפים תמיד רצה לעשות את הפעולה בעצמו, והנה הגענו לרגע הנכסף. מלבד הגושים שהקשו על ההשטחה הרציפה, העבודה עם המקל הייתה כייפית והמחבת קיבלה את הבלילה בחום ואהבה.

 

אמא, תראי - יצא לי קרפ כמו בטיילת! נועה רוזין

כמו בכל מוצר חדש, נעשו מספר ניסיונות עד שהתקבל קרפ מושלם. בשורה התחתונה: המחבת מצויינת, המערבל לבלילה פחות. חשוב לציין, אם הבלילה הייתה יוצאת חלקה לחלוטין אולי התחושות היו אחרות. יש לשים לב לסדר בו הדברים נכנסים למערבל ולא למלא אותו מעל ל-3/4 מיכל. ללא כל ספק המחבת היא השיחוק של חברת Xenon: יציקת האלומיניום, ציפוי אבן השיש ותחתית האינדוקציה עושות את העבודה גם בלי המערבל מפלסטיק.

 

ילד, מה למרוח לך? נועה רוזין

 

ניתן להשיג באתר: www.xenon-home.co.il

 

או ברשת החנויות "לגעת באוכל"

מחיר: 169 ש"ח

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10