אוכל
מדריך קניה: מחבת
אז החלטתם לקנות מחבת ולמלא את הבית בניחוחות של בישול אקזוטי. רגע לפני שאתם שופכים את השמן כדאי שתדעו - יש הרבה מחבתות בשוק, ולא כל אחת מתאימה לכל בישול. בדקנו
כולנו משתמשים בהן לפחות פעם ביום, ואנחנו אפילו לו מודעים לחשיבות שלהן. המחבת, כלי מתכת עגול המשמש בעיקר לטיגון, היא חלק אינטגרלי בכל מטבח. בשלן ביתי ממוצע שיבקש לרכוש מחבת חדשה למטבחו הביתי יעמוד בפני עשרות דגמים וסוגים. בעקבות ריבוי תוכניות הבישול הביתי ה"עילי", הופעת חנויות המתמחות בציוד לשף החובב וסדנאות הבישול, הבחירה הופכת מסובכת אף יותר. סוג המחבת והחומר ממנו היא עשויה משפיעים על איכות הבישול, ולא כל מחבת מתאימה לכל תבשיל. יצאנו לשטח כדי לעזור לכם להכריע מה היא "המחבת שלכם"

"בתכנון ציוד למטבח יש פער בין מה שנכון ויש בו צורך לבין המחיר והגימיקים", אומרת השפית איילת אור ממסעדת OM בהוד השרון. "בכלל, חשוב להתאים את המחבת לשימוש האישי, למה שמבשלים בבית, ולא לפי היופי של המחבת או פרסומים של היצרן". סקירה ראשונית של השוק תגלה לכם כי למעשה יש כמה סוגים עיקריים של מחבתות, המיועדות לצרכים שונים. החלוקה העיקרית היא למחבתות אלומיניום קלות ודקות המצופות בחומר המונע הידבקות, מחבתות ברזל כבדות או קלות, ומחבתות מצופות אמאייל.
מחבת האלומיניום משמשת לבישול ביתי מהיר, היא נוחה לאכסון בשל משקלה הקל ומאפשרת ניקוי מהיר וללא מאמץ בשל הציפוי העוטף אותה, לרוב טפלון. הטפלון, או בשמו המלא "פוליטטראפלואורואתן", הינו שמה המסחרי של תרכובת כימית שנתגלתה במעבדות חברת הכימיקלים דופונט. החומר מתאפיין ברמת חיכוך נמוכה במיוחד והינו דוחה נוזלים, ולפיכך מתאים מאוד לציפוי מתכות.

מדובר בחומר ציפוי רגיש, ולכן בעת שימוש במחבת מצופה טפלון לא ניתן להיעזר בכלי מתכת, ואין לנקותו בעזרת תכשירים גסים מדי. גם הכנסתן של מחבתות מצופות טפלון למדיח כלים אינה מומלצת, וכל זאת עוד לפני שדיברנו על המחיר. הטפלון, בהיותו פטנט רשום של דופונט, מקפיץ את מחירי המחבת בעשרות אחוזים. מחבתות מצופות טפלון בקטרים של 20 עד 32 ס"מ יעלו לכם בין 90 ל-300 שקלים עבור מחבת טובה.

כמו בכל תחום אחר, גם במקרה של הטפלון נכנסו לשוק תחליפים זולים מן המזרח הרחוק, הנמכרים במחירים זעומים ברשתות השיווק הגדולות. אורנית עובדיה, מחנות טייסט ברעננה המתמחה בציוד לשף החובב, מבינה את הפיתוי בקניית מחבתות בזול, אך מבהירה שלטווח ארוך ההחלטה עלולה להתגלות כלא כדאית: "המוצרים הזולים עולים בסופו של דבר יותר מהיקרים, משום שהמחבתות הזולות מתקלקלות תוך כמה חודשים, מה שמצריך הוצאה נוספת. מחבת איכותית מחזיקה שנים רבות אם שומרים עליה". ובכל זאת מחבתות חיקוי טפלון בקוטר של בין 20 עד 32 ס"מ יעלו לכם בין 30 ל-60 שקלים.
השתכנעתם? חכו שניה לפני שאתם שולפים את הארנק. לפני כשנתיים הודתה דופונט בצעד דרמטי כי הטפלון מכיל חומרים רעילים לסביבה, שבתנאים מסוימים אף עלולים להזיק לבני אדם. ההנחיה המוזרה ביותר שיצאה ממשרדי החברה קבעה שאין לגדל ציפורים בקרבת מקום השימוש במחבתות המצופות בחומר, שכן הגזים הנפלטים מהן בטמפרטורות גבוהות קטלניים לבעלי המקור.

עם זאת, החברה טוענת כי הטפלון עלול להזיק לבני אדם רק בשימוש תדיר מאוד במחבת בה הטפלון מתפורר או שרוט, ובטמפרטורות גבוהות במיוחד. ההצהרה גרמה לצרכנים רבים בארץ ובחו"ל לשקול שנית רכישת כלי מטבח עם הציפוי המפורסם.

אם נזקי הטפלון הפחידו אתכם ואתם מוכרנים להשקיע קצת יותר, השוק מציע גם מחבתות אחרות הקלות לניקוי. ניתן למצוא מחבתות קלות מצופות בטיטניום, העמיד מעט יותר מהטפלון אך גם יקר ממנו בכ-15 אחוזים, או מחבתות בציפוי אמאייל, שיתרונו באפשרות להשתמש בכלים מתכתיים בזמן הבישול, אך אף הוא יקר וכבד יותר.
אלה מכם שהניקוי הקל אינו בראש סדר העדיפויות שלהם יכולים לפנות למחבתות הברזל, המחולקות למחבתות קלות מול מחבתות יצוקות ורחבות. מחבתות הברזל הקלות טובות כמעט לכל מטרה, ומתאפיינות בהולכת חום יעילה ויציבה, שגורמת לחום להתפזר בצורה שווה יותר ומאפשרת שליטה טובה בעוצמתו. מחבתות אלה גם זולות יותר מאחיותיהן מצופות הטפלון.

"מחבת ברזל קלה טובה לדברים מהירים", מציינת אור. "היא מתחממת מהר מאוד וכשצריך להקפיץ ירקות או לתת למאכל חום מרוכז אין טובות מהן". החיסרון במחבתות אלה הוא שבשל חסרון הציפוי, הן פגיעות יותר לחלודה, הידבקות אוכל ופגיעות חיצוניות.

קיימות כמובן מחבתות הברזל הרחבות, היצוקות, שכבדות גם במשקל וגם במחיר. מחבתות אלה מומלצות לצריבה ו"סגירת" בשר ודגים. הן בעלות תחתית עבה במיוחד המתלהטת ונשארת בטמפרטורה יציבה. מחבתות ברזל כבדות עם פסי צלייה נועדו למנוע מהבשר להתבשל במיצים שהוא עצמו מפריש, וליצור אפקט של גריל. מחבת ברזל יצוקה בעלות טובה היא בין 100 ל-400 שקלים.
אז אחרי שהצבנו אתכם עם הנתונים, איך תבחרו? "הכל תלוי במה מבשלים", אומרת השפית אור. "כל אחד צריך לקנות מחבת לפי השימוש האישי שלו". אור בכל זאת ממליצה על לפחות שלוש מחבתות: שתי מחבתות ברזל דקות, בשני גדלים, לתבשילים מהירים, ביצים, ירקות ועוד. "חשוב שיהיו באיכות טובה, עם תחתית כפולה, ברזל שלא יתקמט ולא יתקפל. המחבתות הזולות מקבלות מעין 'בטן' כאשר הן מתיישנות וזה פוגם בפיזור החום במחבת", היא מציינת.

בנוסף, אור ממליצה גם על רכישת מחבת כבדה אחת לבשר ולדגים. במחבת זאת, היא מדגישה שיש להקדיש תשומת לב מיוחדת לצורת הידית, ובכלל לידיות המחבתות. "מחבת צריכה להיות נוחה ביד", היא אומרת, "יש מחבתות שהידית מחוברת אליהן עם בורג קטן שמתנדנד עם הזמן, לכן מומלץ לחפש מחבתות עם ידית חלולה מברזל או נירוסטה, המהווה חלק מגוף המחבת".

"לא צריך להתפתות לרכוש מחבתות יפות או גימיקיות", מוסיפה עובדיה. "מחבתות נחושת או נירוסטה אינן בהכרח יעילות יותר למבשל הביתי, צריך לבחון את הרכישה לפי מה שבאמת מבשלים". כך או כך, יש לזכור שרכישת המחבת היא רק תחילת הדרך - את התבשילים תאלצו להכין בעצמכם.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10