חדשות
הרופא שטיפל בפגה - והפך לאביה המאמץ
לפני שנתיים הגיעה פז שוורץ לפגיה עם בנה גל. הוא נולד חודשיים לפני הזמן והיה זקוק להנשמה. הפגיה היא מקום מורט עצבים כמעט בכל רגע נתון נלחמים שם על חייו של יילוד זעיר. בין כל המלאכים שם הבחנתי בדוקטור אלון חכם, האיש שמדבר עם הפגים. השבוע חזרה שוורץ לפגיה כדי להביא את הסיפור המופלא על הרופא שאימץ לבת את הפגה, שאת חייה הציל בעצמו

כמעט שנתיים וחצי אחורה, גם אני הובהלתי בדחיפות למסדרונות האלה בדיוק.

 

בשבוע 29, בהפתעה גמורה, פתאום התחילו לי צירים. 48 שעות מאז שהגעתי לבית חולים ועד שיכניסו אותי לניתוח חירום וכשאני עוד לא ממש מבינה מה קורה איתי, אהפוך לאמא לפג במשקל של 1.6 קילו.


עד אז, תמיד דימיינתי את הרגע המרגש הזה שכולן מספרות עליו אחרי הלידה כשמניחים את התינוק שלך על הבטן.
שום דבר לא הכין אותי למה שקרה, גם לא לאותו הרגע שבו נפתחו דלתות הפגייה באיכילוב וראיתי את גל בפעם הראשונה.


שם גם פגשתי אותו, את ד"ר אלון חכם, הרופא הבכיר בחדר טיפול נמרץ בפגייה. טכני זה אנדרסטייטמנט - האמת שבהתחלה הוא היה נראה לי לא ממש נחמד. אלא שבשעות הארוכות שביליתי ליד האינקובטור של גל, לאט לאט לא יכולתי שלא לשים לב שבעוד אלינו ההורים הוא בקושי התייחס, הפציינטים הקטנטנים שבחדר זכו ליחס אחר לגמרי.

 

ד"ר אלון חכם, רופא בכיר במחלקת פגים ויילודים בביה"ח איכילוב חדשות 10

ככל שעבר הזמן, גל עלה במשקל והתפתח, וכשהמצב שלו ממש השתפר הוציאו אותו סוף סוף מהאינקובטור, ונתנו לנו להחזיק אותו בפעם הראשונה.


כשהוא הגיע למשקל של 1.800 עזבנו את חדר הטיפול נמרץ, ועברנו לחדר מספר 4 שאליו מגיעים הפגים שיצאו מכלל סכנה. בחדר עמוס הפגים היה קשה שלא להבחין עד כמה הציוד לפעמים מיושן, וכח האדם לא מספק.

 

האמת, בהתחלה חשבתי שזה באמת בגלל המחסור ברופאים, ד"ר אלון פשוט לא הלך הביתה, הוא היה שם כל הזמן מהבוקר עד הערב. האחיות אז הסבירו לי בינינו שזאת פשוט השריטה שלו - הוא קצת מכור לפגים ומתקשה להיפרד... רק בסוף השהות שלנו בפגייה הצלחתי להבין גם מאיפה זה מגיע.

"היא היתה חד הורית בשמירת הריון, ואחרי שנה אימצו. ואתה מבחין באמא. ישר הבחנתי באמא".


הוא בטח לא יכל לתכנן לרגע אחד, את מה שקרה במשמרת ההיא לפני ארבע וחצי שנים, איך ברגע אחד התאהב באם החד הורית שהגיעה לבדה לחדר טיפול נמרץ, ואיך לאט לאט הפגה הקטנה בשבוע 25 הפכה עבורו להרבה יותר מעוד פציינטית.


תעבור שנה מרגע שהיא תשתחרר עד שהם יתחתנו, הוא יאמץ אותה - והיא תהפוך לביתו.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10