אונליין
הצצה לטכנולוגיה הישראלית ברכב העתיד של מרצדס

בשבוע שעבר הציגה  דיימלר (מרצדס בנץ) בשטוטגרט, גרמניה את 13 סטארט-אפים שנבחרו על ידיה להשתתף באקסלרטור שפתחה ביולי האחרון, זאת  במטרה לקדם טכנולוגיות פורצות דרך לייצור רכב סדרתי. אחת מאותן החברות הייתה גם גאוזי (Gauzy) הישראלית, מפתחת טכנולוגיות לשמשות חכמות.

 

עיקר פעילותה של החברה הישראלית מתמקדת בהטמעת מוצרים ויישומים מתקדמים בתחום השליטה במעברי אור LCG®-Liquid Crystal Glass)). טכנולוגיה זו מאפשרת, למשל, מגוון יישומים שלא נראו עד כה כמו ברמות שקיפות שונות (Dimming), אפשרות להקרנה באיכות גבוה על גביי חומרים שונים ועוד, שליטה אלקטרונית במעברי אנרגיה וחום דרך מפתחים שקופים (כמו חלונות) ועוד'.

 

דיימלר, משתפת פעולה עם גאוזי הישראלית כבר למעלה מ-3 שנים וביולי האחרון נבחרה על ידה, להשתתף ב"מאיץ הסטרטאפים"- startup Accelerator by Mercedes Benz .  מתוך כ-300 סטארטפים מרחבי העולם אשר הגישו מועמדות לפרויקט, התקבלו 13 חברות מכל העולם אשר זכו להשתתף במאיץ, כאשר  Gauzy הייתה החברה הראשונה מבין מאות חברות בכל העולם, אשר נבחרה למאיץ.

 

כאמור הטכנולוגיה של גאוזי מאפשרת לשלוט במידת השקיפות של כל שמשה או זכוכית - משקופה לאטומה לגמרי. החברה משתמשת בגבישים נוזליים המודפסים על מצע דקיק, שיודע לשנות את רמת השקיפות בעזרת זרם חשמלי. כאשר הרכב חונה, ניתן להפוך את השמשות לחשוכות, ואז להקרין עליהן בעזרת מקרן פנימי שממוקם בתוך הרכב. 
החברה הודיעה שדיימלר תפרוס בערים שונות ברחבי העולם מכוניות שמסוגלות להקרין פרסומות מבוססות מיקום וזמן במטרה להפוך את דרך הפרסום הזו לגרסת מתקדמת ומשונעת של מודעות הגוגל והפייסבוק כיום.

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10